Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle 255 kaymakamın görev yeri değişti. Görev yeri değişen kaymakamlardan biri de Urla Kaymakamı Murteza Dayanç oldu.

3 yıldır Urla Belediyesi'nde kayyum görevinde olan Dayanç, Turhal ilçesi kaymakamlığına atanırken Urla Kaymakamlığı’na ise Diyarbakır’ın Kulp Kayyumu ve Kaymakamı Mustafa Gözlet atandı.

Başkan Yıldız: Bir dokunduk, bin dua aldık Başkan Yıldız: Bir dokunduk, bin dua aldık

Mustafa Gözlet Kimdir?
Mustafa Gözlet 26/02/1986 tarihinde Denizli'nin Güney İlçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Denizli'de tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünü 2008 yılında tamamladıktan sonra Sanayi ve Ticaret Bakanlığı bünyesinde stajyer kontrolör olarak görev yaptı. 

22/11/2010 tarihinde 99. Dönem Muğla Kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Sırasıyla Mersin'in Çamlıyayla, Isparta'nın Yenişarbademli ve Adana'nın Pozantı İlçelerinde Kaymakam vekilliği görevlerinde bulundu. İngiltere'de yurtdışı stajını tamamlayan Kaymakamımız, bu bir yıllık süre içerisinde Essex Üniversitesinde Politika alanında yüksek lisans yaptı. 99. Dönem Kaymakamlık Kursunu üstün başarılı olarak tamamlayan Kaymakamımız, Yeşilhisar, Dikmen ve Sivaslı Kaymakamlıklarının ardından 07/08/2019 tarih ve 2019/268 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile İlçemiz Kaymakamlığına atanmış, 02.09.2019 tarihinde İlçemizdeki görevine başlamıştır. İçişleri Bakanlığınca 12.09.2019 tarihli ve 5393 Sayılı Belediye Kanunun 45 ve 46. Maddeleri uyarınca Kulp Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilmiştir.Kaymakamımız ve Belediye Başkan V. Mustafa Gözlet okul öncesi öğretmeni Elif Gözlet ile evli olup 2 çocuk sahibidir.