Genel-İş Sendikası'na bağlı olan ve örgütlülüğü Buca Belediyesi'nde bulunan işçiler, ek zam talepleri nedeniyle 3 gün süren bir iş durdurma eylemi gerçekleştirdi. İşçilerin ekonomik kriz gerekçesiyle ret cevabı almasının ardından, bugün saat 16:00'da yeni bir görüşme masası kuruldu. Bu görüşmeler sonucunda, işçilerin yüzde 50 zam talebi karşılandı.

Görüşmelerin sonrasında, Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç ve Genel İş 5 No'lu Şube Başkanı Savaş Aras, işçilere sevindirici haberi verdiler. 

EMEK EN YÜCE DEĞERDİR

Gaziemir’de Ünal Işık yönetiminde ilk meclis Gaziemir’de Ünal Işık yönetiminde ilk meclis

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, gerçekleştirilen toplantı sonucunun olumlu sonuçlandığını ifade ederek her daim emekçinin yanında olduklarını vurguladı, "Emek en yüce değerdir. Bunun bilinciyle emekçilerimizi ülkemizdeki ağır ekonomik şartlara ezdirmedik. Ek zam talep görüşmelerini ortak mutabakat ile tamamladık. Belediyemizdeki en düşük işçi gelirini bugünden itibaren 21.100 TL olarak belirledik. Şu andan itibaren eylemler sona ermiştir. Bundan sonra daha güçlü şekilde, daha büyük bir şevkleyarının Bucası için çalışmaya devam edeceğiz. Hayırlı, uğurlu olsun..."