CHP Karabağlar Belediye Başkan Adayı Helil Kınay, Karabağlar’daki vatandaşlarla buluşmaya hız kesmeden devam ediyor. Ziyaretlerine Arap Hasan Mahallesi’nde vatandaşlar ve esnafla başlayan Kınay, onlarla sohbet ederek sorunlarına yönelik çözüm önerilerini konuştu. Vatandaş ve esnaf ziyaretinin ardından Arap Hasan Mahalle çalışma grubu tarafından açılan seçim ofisine ziyaret eden Kınay, burada mahalle çalışma grubuyla bir araya geldi.

Image00006

ÖZEL MECLİS KURULACAK

İzmir Sağırları Koruma ve Kalkındırma Derneği’ni ziyaret eden Kınay, burada vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi. 1 Nisan’dan sonra özel gereksinimi olan vatandaşlar için de meclis kurulacağını belirterek bu sayede aylık yapılacak toplantılarla birlikte yaşanan sorunların hızlı bir şekilde çözümü için çalışmalara başlanacağını ifade etti. Kınay ayrıca özel gereksinimi olan vatandaşlar için sosyal alanların yapılacağının altını çizdi.

Image00013

İZMİR SEÇMENİNİN NOTU KITTIR

Ödemiş Belediyesi’ne Siyasi Başkan Yardımcıları atandı Ödemiş Belediyesi’ne Siyasi Başkan Yardımcıları atandı

İzmir Sağırları Koruma ve Kalkındırma Derneği ziyaretinin ardından Kınay, Özgür Özel’in katılımlarıyla İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Borsası ve İzmir iş dünyası ile bir araya geldi. Genel Başkan Özel, “İzmir’de belediye başkan adaylarını belirlerken memnuniyet anketleri yaparız, İzmir’deki yerel yöneticilerinin güçlük çektiği şey, İzmir seçmeninin notu kıttır. İzmir seçmeninin CHP’li belediyelerden yüksek beklentisi nedeniyle notu düşüktür. Bizim aday gösterdiğimiz ve göstermediğimiz arkadaşlarımız partimizi hiç sıkıntıya sokmamıştır. Ama biz İzmir’de başka bir şey yapıyoruz; bir değişim ve dönüşüm meselesi var. İzmir'de yarın Türkiye'yi yönetecek kadroların ve değişim dönüşümün ilk adımını atıyoruz. İzmir'i yıllardır yönetiyoruz, bugüne kadar gösterilen kadın belediye başkanı sayısı 6, 3'ü bu dönem, 3'ü geçmiş dönem. Bugün CHP 9 kadın aday çıkardı, 9'u da seçilecek yerden. CHP, İzmir'in en büyük 3 metropolüne kadın aday gösterecek cesarete sahiptir, İzmir'imizin tamamı kadın haklarına saygılı erkeklerimize emanettir. Ayrıca Atatürk bu partiyi gençlere emanet etti. Adaylarımızın çoğu genç” şeklinde konuştu.

Son olarak, belediye başkan adaylarını İzmirlilere emanet eden Özel, yerel seçimi işaret ederek, "Bütün adaylarımızı çağdaş, güzel İzmirlilere emanet ediyorum" ifadelerini kaydetti.

Image00015

İFTAR İÇİN KONUK OLDU

Ramazan’ın ilk günü Umut Mahallesi’nde Taşkıran Ailesi’nin evinde yapan Kınay, ikinci gününde ise Peker Mahallesi’nde Dinç Ailesi’nin evinde yaptı. Aileyle sohbet eden Kınay, iftar için de teşekkür etti. İftardan sonra Peker Mahallesi’nde Yenitepe Kafe, Konya Dostlar Kıraathanesi, Yalçınlar Kıraathanesi ve Cumhuriyet Taksi Durağı’na giden Kınay, burada vatandaşlarla sohbet ederek sorunlarını dinledi. Doğal gaz konusu ile ilgili soruları yanıtlayan Kınay, daha iyi bir hayatın herkesin hakkı olduğunu belirterek, vatandaşın sorununun belediyenin de sorunu olduğunu ifade etti. Kınay, “Doğal gaz getirilmesi konusunda belediyenin bir engeli yok. Belediyenin itirazının olduğu nokta; özel bir şirket olan doğal gaz firmasının zararının, vatandaşın cebinden çıkan vergilerle oluşturulan belediye bütçesinden karşılanmasına dair bir taahhütname istenmesinedir. Kâr amacı güden bir şirketin kârına ortak olmazken zararı neden vatandaşın cebinden ödensin?” dedi.

Image00017

HEM SOSYAL ALAN İHTİYACI KARŞILANACAK, HEM GENÇLER İSTİHDAM EDİLECEK

Karabağlar’da semt evi, anaokulu, taziye evi ve pazaryeri konusunda eksikliklerin olduğunu belirten Kınay, 5 yıllık süreçte bu alanların sayısını artıracaklarını söyledi. Açılacak sosyal alanlarla hem vatandaşın rahatça ailece oturabileceği alanların oluşacağını belirten Kınay, hem de gençlerin istihdamı için alan oluşturulacağını ifade etti. Anaokulu konusunun altını çizen Kınay, 10 yeni anaokulu açılacağını belirterek bu anaokullarının özellikle yoksul bölgelerde açılacağını ifade etti. Oyun parkı projeleri yürüteceklerini belirten Kınay, park yapımına uygun olmayan yerlerde ise mobil çözümlerle çocuklara oyun alanlarının ulaştırılacağını belirtti.