Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, bir dizi program yapmak için geldiği İzmir’de programlarına devam ediyor. İlk olarak Ödemiş’te vatandaşlarla buluşan Özel, daha sonra da oradan Tire’ye geçti. Tire’de de vatandaşlarla buluşan Özel, CHP Tire Belediye Başkan adayı olan Hayati Okuroğlu’nu halka tanıtarak, “31 Mart’ta yerel seçimler var. Tire’de büyük bir heyecan var. Tire, ‘İşim gücüm Tire’ diyen 39 yaşındaki adayımız Hayati Okuroğlu’na belediyeyi teslim etmek için gün sayıyor şeklinde konuştu.

Whatsapp Image 2024 03 13 At 15.00.28

“TİRE’Yİ MEMLEKETİMİZ BİLİYORUZ”

İzmir programları kapsamında 5 yerde miting yapacaklarını söyleyen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Hava kapalı, bakalım nerede yağmur yağacak? Nerede güneş açacak derken, Tire'ye geldik. Otobüsün üstüne çıkarken yağmur başladı. Memleketim olan Manisa’mızda bu makbuldür, berekettir, yağmur iyidir. Gelecek güzel günlerin habercisidir. Biz Tire’yi memleketimiz biliyoruz. Burada çok arkadaşım var, çok dostum var. Bu benim 10 yaşından beri büyüdüğüm memleket İzmir. Ortaokulu, liseyi, üniversiteyi okuduğum. Vatani görevimi yaptığım memleketim İzmir. Bu güzel İzmir'de iki gündür sizin gibi güzel insanlarla büyük bir heyecanı paylaşıyoruz” dedi.

“HAYATİ BAŞKAN TİRE’NİN ÖZ EVLADI”

Tire Belediye Başkan Adayı Hayati Başkanı vatandaşlara tanıtan Özel, “Hayati Başkan, mali müşavir, çalışkan bir arkadaşımız, 3 yıl gençlik kolları başkanlığımızı yaptı. İlçe başkan yardımcılığımızı yaptı. Siyasetten geliyor. Gençlik kollarından geliyor. Tire’nin bir evladı ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin İzmir'de 40 yaş altındaki 12 göz bebeği gencinden bir tanesi. Tire’nin her yaştan gençlerini ona emanet etmeye geldim. Sebebi ise bu partinin kurucusu aynı zamanda Cumhuriyetin kurucusu diyor ya, ‘Benim iki büyük eserim varsa bunlardan biri Cumhuriyetse diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir diyor. Partinin ilk genel başkanı Cumhuriyetin kurucusu bu Cumhuriyeti kurdu ama genel başkanlara emanet etmedi. Milletvekillerine, MYK üyelerine hatta askerlere ve Cumhuriyet Genel Kurmay başkanlarına emanettir demedi. Cumhuriyeti, kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk Hayati gibi gençlere emanet etti. Bizde Hayati’yi Tire'de vatanını, milletini seven, Atatürk'ü seven, herkese emanet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Whatsapp Image 2024 03 13 At 15.00.29 (1)

“BİRİLERİ GİBİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPIP ZENGİNLEŞMEYECEĞİZ”

İlçenin sorunlarını çözmek için yapılacak çalışmalara değinen Özgür Özel, “Hayati Okuroğlu Başkan, Tire’nin su sorunu için İZSU’yla projeler yapacak. Aziz Kocaoğlu başkanımız önemli çalışmalar yaptı. Kırsaldaki üretim yollarını yaptı. Şimdi de başkanlarımız çalışacak” dedi. Özel, CHP'li belediye başkanlarından görevi devralırken mal varlıklarını açıklamasını da isteyerek, şunları söyledi:

“Belediye başkanlarımız görevi alırken, mal varlıklarını belediyenin camına asacak. Neyi var neyi yok bileceğiz. Bütün CHP'li başkanlar göreve geldikleri gün belediyeye girerken mal varlığını asacaklar. Her sene asacaklar. Bakacağız. O maaşla o iş olur mu? Bizim başkanlara güvenimiz tam. Onların kendisine güveni tam. Ama eğer o mal varlığında bir artış varsa onun hesabını bu millete vermek her namuslu yöneticinin borcudur. Biz birileri gibi belediye başkanlığı yapıp zenginleşmeyeceğiz. Cemil Başkan mal varlığını asıyor musun?” Başkan Tugay da bunun üzerine “Evet” yanıtını verdi. Özel, kurdukları Türkiye ittifakının kazanacağını, böylece tüm ülkenin kazanacağını belirterek, sözlerini sonlandırdı.

Menderes’te ilk meclis gerçekleşti Menderes’te ilk meclis gerçekleşti

“ÇİFTÇİMİZİN, KÖYLÜMÜZÜN YANINDA OLACAĞIZ”

Başkan Cemil Tugay da Tireli yurttaşları çok sevdiğini belirterek, “Tire'yi ne kadar sevdiğimi duymuşsunuzdur. Genç bir doktor olarak 2 sene burada hizmet ettim. O günlerde Tire her şeyiyle çok güzeldi. Bugün de o güzel insanların dostluklarını gördüm. Sağ olun, bu yağmurlu havada bizimlesiniz. Gelecekte çok daha güzel bir Tire ve İzmir için her şey çok güzel olsun diye çalışacağız” dedi.

1 Nisan'dan sonra İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olacağını söyleyen Tugay, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Seçildikten sonra Tire’nin tüm sorunları ile ilgileneceğim. Tire artık bize emanet. Seçimden sonra yeni bir sayfa açılacak. Bu sayfayla İzmirimizin dört köşesinin emaneti bizim olacak. Bu emanete sonuna kadar sahip çıkacağız. 20 yılda Belevi yolunu bitiremeyenlere inat, Küçük Menderes'te kuracağım asfalt şantiyesi ile yolları açmak boynumun borcu olsun. İhtiyaç duyulan bütün hizmeti ilçeye kazandıracağım. Bunu sunmak görevimiz olsun. Üreten insanlarımızın, çiftçimizin, emekçimizin yanında olacağız. Çiftçimizin, alın terinin değerini beş paralık ettiler. Bugüne kadar İzmir Büyükşehir Belediyesi pek çok noktada çiftçinin yanında oldu. Aziz Başkanın sunduğu hizmetleri daha da büyüteceğiz. Ürettiğiniz her şey değer kazanacak. 1 Nisan’dan itibaren yanınızda olacağım. Nefes almadan çalışacağım. Söz veriyorum. Hayati başkanımla beraber Tire’yi başka bir noktaya taşıyacağız. Hepinizin desteğini bekliyorum.”

Konuşmaların ardından Özel, seçim otobüsünde halkı selamlayarak, Tire'den ayrıldı.