Zafer Partisi İzmir İl Başkanı Naşit Birgüvi, İzmir İl Başkanlığı sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklama ile son dönemde belediyelerde yaşanan işten çıkartma krizlerine ilişkin belediye başkanlarına yönelttiği sorularla tepki gösterdi. Paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

Son günlerde İzmir kamuoyunu en çok meşgul eden konu işten çıkartmalar. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde günlerdir süren protestolar sonrasında son olarak da Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız'ın açıklamaları ile Çibel Temizlik Hizmetleri ve Çiğli Gıda İnşaat Turizm’de çalışan 147 işçinin seçim öncesi keyfi ve kötü niyetli alım gerekçesiyle işten çıkarılması skandalın ne boyutta olduğunu gösteriyor. Onur Emrah Yıldız'ın Çiğli ve İzmir dışından hatta yurt dışından işe alımlar oluğunu söylemesi ve kendisinin adaylığının açıklanması sonrasında da bu alımların yoğun şekilde devam ettiğini ifade etmesini hayretle karşıladık. Biz de hem Büyükşehir hem de bu durumdaki tüm ilçe belediyelerine soruyoruz:

- Belediyeyi yine CHP'li belediyelerden devralmadınız mı?

- CHP'nin önceki belediye başkanlarının seçim öncesi bu kadro şişirmelerinin sebebi nedir? Şişirilmiş kadrolarda belli bir grup veya lobiye yönelik mi? Siyasi ya da etnik köken öncelikli mi? Bu kadro şişirmelerini ahlaki buluyor musunuz?

- Onur Emrah Yıldız'ın ifade ettiği şehir dışında oturanlardan işe alınanlar hangi şehirlerden işe alındı?

- Onur Emrah Yıldız'ın adaylık sürecinde yoğun işe alım süreci varsa bu şu andaki CHP genel merkezi sürecine denk gelir. O halde tüm bunlara Özgür Özel neden göz yumdu ya da gör(e)medi mi?

- Hani CHP kurumsaldı? Siz kendi aranızda belediyeleri bile doğru dürüst devredip yönetemiyorken devleti nasıl yöneteceksiniz?

CHP İl Başkanı Aslanoğlu’ndan 15 Temmuz mesajı CHP İl Başkanı Aslanoğlu’ndan 15 Temmuz mesajı

- Hepsinden öte bundan sonra hangi yüzle İzmirlilerden oy isteyeceksiniz? Tabi ki bu sorulara da cevap vermeyeceksiniz. Ancak yine de İzmirliler adına bu soruları size soruyor ve cevap bekliyoruz.