Kemalpaşa Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde ilçenin her köşesinde kapsamlı temizlik çalışmalarına hız verdi. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların bayramı temiz ve sağlıklı bir ortamda geçirebilmeleri için yoğun bir şekilde çalışıyor. İlçenin dört bir yanında devam eden bu çalışmalar, özellikle bayram ziyaretlerinin yoğun olduğu mezarlıklar, cadde ve sokaklar, parklar ve meydanlar gibi alanlarda detaylandırılıyor.

MEZARLIK, CADDE, SOKAKLARDA KAPSAMLI TEMİZLİK

Bayramda en çok ziyaret edilen yerlerden olan mezarlıklar, belediye ekipleri tarafından özel olarak temizlenip, otları biçiliyor ve çöpleri toplanarak düzenli bir görüntü sağlanıyor. Cadde ve sokaklarda yürütülen temizlik çalışmaları kapsamında, kaldırım kenarlarında biriken atıklar temizlenip gerekli görülen alanlarda yıkama çalışmaları yapılıyor. Özellikle ana arterler ve kalabalık caddelerde yoğunlaştırılan bu çalışmalarla, bayram sürecinde vatandaşların temiz bir ortama kavuşmaları hedefleniyor.

ÇÖP KONTEYNERLERİNDE DEZENFEKSİYON VE KİREÇLEME

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, çöp konteynerlerinde de detaylı çalışma gerçekleştiriyor. Çevre sağlığını korumak ve kötü kokuların oluşumunu engellemek adına konteynerler düzenli olarak yıkanarak dezenfekte ediliyor. Ayrıca, bakteri ve mikroorganizmaların üremesini engellemek amacıyla kireçleme işlemleri yapılıyor. Bu sayede, bayram süresince ve sonrasında da konteynerlerin hijyenik kalması sağlanıyor.

Başkan Mutlu, Bilim Merkezi’nde çocuklarla buluştu Başkan Mutlu, Bilim Merkezi’nde çocuklarla buluştu

‘EKİPLERİMİZ BAYRAM BOYUNCA DA GÖREV BAŞINDA OLACAK’

Kemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Türkmen, temizlik çalışmalarıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Kurban Bayramı öncesi vatandaşlarımızın temiz ve sağlıklı bir ortamda bayramlarını geçirebilmeleri için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Ekiplerimiz bayram boyunca da görev başında olacak ve ilçemizin her köşesinde temizlik çalışmalarını sürdürecekler," dedi. Başkan Türkmen, ayrıca vatandaşlardan temizlik çalışmalarına destek olmalarını ve kurban atıklarını belirlenen alanların dışına bırakmamalarını rica etti.