Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığındaki yılın son Kabine Toplantısı'nda yeni asgari ücret ile memur ve emekli maaşlarına yapılacak artış ve terörle mücadele operasyonları başta olmak üzere iç ve dış gelişmeler görüşülecek.

Milyonlarca vatandaş gözünü yılın son Kabine Toplantısı'na çevirdi. Bugünkü toplantıda öncelikli gündem ekonomi olacak. 2024 yılında geçerli olacak asgari ücret 31 Aralık'a kadar açıklanacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın toplantıda, son durumla ilgili bilgi vermesi bekleniyor.

Memur ve emekli maaşlarına yapılacak artış

RTÜK, reklam sürelerini daha sıkı denetleyecek RTÜK, reklam sürelerini daha sıkı denetleyecek

Kabine Toplantı'sında yeni yılda memur ve emekli maaşlarına yapılacak artış da değerlendirilecek.Enflasyonla mücadele kapsamında alınan tedbirlerin ekonomiye etkisi görüşülecek.

Terörle mücadele operasyonları

Toplantıda, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Irak'ın ve Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik operasyonları ele alınacak.İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları da toplantının gündeminde olacak.Kalıcı ateşkes sağlanması için Türkiye'nin attığı diplomatik adımlar ve insani yardımlar değerlendirilecek.