Bayram çoşkusuna katılmaya davet ediyorum

İzmir’deki tören ve programların büyük titizlikle hazırlandığını belirten Vali Dr. Süleyman Elban “İzmirliler 30 Ağustos zaferini her zaman olduğu gibi bu yıl da coşkuyla kutlayacaktır. 30 Ağustos’ta tüm İzmirlileri ev ve iş yerlerini şanlı bayrağımızla donatmaya, meydanlardaki bayram coşkusuna katılmaya davet ediyorum.” dedi.

Valiliğin programına göre; Zafer Bayramı, 30 Ağustos Çarşamba günü 09.30’da Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayacak. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunması sonrasında, Vali Dr. Süleyman Elban ve il protokolü, valilik makamında tebrikleri kabul edecek.

Daha sonra tekrar Cumhuriyet Meydanı’na geçecek olan Vali Elban ve protokol üyeleri, burada vatandaşların bayramını kutlayarak geçit törenini takip edecek. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın olmazsa olmazı kabul töreni ise 19.30’da Balçova Termal Otel’de gerçekleştirilecek.

Zafer Bayramı kapsamında, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü tarafından Gündoğdu Meydanı’nda 21.30’da Zafere Doğru Ezelden Ebede gösterisi, Devlet Halk Dansları Topluluğu İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu Mehteran Grubu’nun gösterisi, İstanbul Devlet Türk Halk Müziği ve Modern Folk Müziği Araştırma ve Uygulama Korosu’nun konseri İzmirlilerin bayram coşkusunu taçlandıracak.

Günün sonunda, Model Grubu’nun eski solisti ünlü sanatçı Fatma Turgut yine Gündoğdu Meydanı’nda 22.30’da ücretsiz bir konser verecek.

AK Parti İzmir Vekili Çankırı’dan Başkanlara destek mektubu AK Parti İzmir Vekili Çankırı’dan Başkanlara destek mektubu

Kutlama programı kapsamında, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanlığı Bölge Bandosu Cumhuriyet Meydanı’nda, Güney Deniz Saha Komutanlığı Bandosu Karşıyaka Vapur İskelesi’nde, Hava Eğitim Komutanlığı Bandosu ise Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde 19.00-20.00 saatleri arasında konser verecek.

Vatandaşlar İzmir’deki 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına ilişkin programın detaylarına valilik internet sitesinden ulaşabilecek.