Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, her zaman emeğin ve alın terinin yanında olduklarını ifade ederek, “İşçilerimizi enflasyona karşı ezdirmemek için imkânlar dâhilinde elimizden geleni yapıyoruz. İşçilerimize hayırlı uğurlu olsun, bolluk ve bereket getirsin” dedi.

Başkan Mutlu’dan Mert Fırat’la Konak turu Başkan Mutlu’dan Mert Fırat’la Konak turu

Narlıdere Belediyesi, SODEMSEN ve Belediye İş Sendikası arasında yapılan görüşmelerin ardından belediye şirketi NARBEL’de çalışan yaklaşık 350 işçiyi ilgilendiren ek protokol için imzalar atıldı. Protokol ile birlikte Narlıdere Belediyesi’nde evli bir çalışanın en düşük maaşı 15 bin 558 liraya yükseldi. Bu rakam, yan haklara (yemek, yakacak vb.) yapılan zamlar ve ikramiyelerle birlikte ortalama 18 bin TL’ye kadar çıkacak. Protokol kapsamında yevmiyelere yüzde 23, yemek ücretlerine yüzde 34’lük zam yapılırken diğer yan haklarda da yüzde 10’luk artış oldu.

“ALIN TERİNİN YANINDAYIZ”

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, yaptıkları ek protokol ile en düşük günlük yevmiye ücretini 480 TL’ye yükselttiklerini ifade ederek, “İşçilerimizi enflasyona karşı ezdirmemek için elimizden geleni yapıyoruz. Belediyelerin gelirlerinin artmadığı ancak giderlerine her geçen gün yeni kalemlerin eklendiği bir dönemden geçerken şartlarımızı zorladık, NARBEL işçilerimizin ücretlerinde iyileştirmeye gittik. Her zaman emeğin ve alın terinin yanında olan bir Başkan olarak şunu ifade etmek isterim ki çalışma arkadaşlarımız için elimizden gelenin en iyisini yapmaya azami gayret gösteriyoruz. İşçilerimize hayırlı uğurlu olsun, bolluk ve bereket getirsin” diye konuştu.