Kemalpaşa’da metruk yapılar bir bir yıkılıyor Kemalpaşa’da metruk yapılar bir bir yıkılıyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konak Belediye Başkan Adayı Mimar Nilüfer Çınarlı Mutlu, seçime sayılı saatler kala saha temaslarına devam ediyor. Güne Konak Belediyesi'nin Basmane'deki ana hizmet binasını ziyaret ederek başlayan Mutlu, personelle selamlaştıktan sonra Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay ile birlikte İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ne geçti. Ardından Güzelyalı'da apartman görevlileri ile bir araya gelen Mutlu, Halil Rıfat Paşa Caddesi'nde esnaf turu da yaptı. Daha sonra İsmet Paşa Mahallesi'nde iftar yemeği dağıtımı gerçekleştiren Mutlu, İzmir Ticaret Borsası (İTB) tarafından düzenlenen İzmir Kadın Buluşması İftar Yemeği'ne katıldı.

ANA HİZMET BİNASINI ZİYARET ETTİ

CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, Konak Belediyesi'nin Basmane'deki ana hizmet binasını ziyaret etti. Belediye birimlerini tek tek gezerek personelle selamlaşan Mutlu, çalışmalarında başarılar diledi. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette konuşan Mutlu, "Haftaya geliyoruz. Pazartesiden itibaren birlikte çalışmaya başlıyoruz. Hep beraber çok güzel işler yapacağız. Personel yapısını inceledim, herkes çok deneyimli ve iyi yetişmiş. Kurumsal hafıza Konak'ta var, gerçekten şanslıyım çünkü güzel bir belediyeye geliyorum" dedi.

KONAK TİCARETİN BAŞKENTİ OLACAK

Başkan Adayı Mutlu, daha sonra Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay ve ilçe belediye başkan adaylarıyla birlikte İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ni ziyaret etti. Tugay'ın oda üyelerine proje ve vizyonunu anlattığı ziyarette, Mutlu da katılımcılara bir konuşma yaptı. Yeni dönemde sosyal belediyecilik anlayışının daha da hissedilir olacağını belirten Mutlu, "Ülkede yaşanan ekonomik krizin hepimiz farkındayız. Bu seçimde, emeklileri bu kadar zor durumda bırakan iktidara cevap vermeliyiz. Sosyal devlet olamamanın yarasını sosyal belediyecilik ile sarmaya çalışacağız. Esnaf da emekliler de çok zor durumda. Hiç olmadığı kadar gıda paketi talebi geldi bize sahada. Ruhsatlarla ilgili sıkıntıların farkındayım. E-ruhsat üzerinden tüm bu süreçleri dijitallestireceğiz. Esnaf bizim için çok kıymetli. Dirençli esnaf projemiz de var. Konak tekrar ticaretin başkenti olacak" ifadelerini kullandı.

BÜTÜN KOMŞULARIMIZA DOKUNACAĞIZ

Mutlu ardından Güzelyalı bölgesinde çalışan apartman görevlileri ile bir araya geldi. Apartman görevlilerinin talep ve isteklerine kulak veren Mutlu, "Bütün komşularımıza dokunacağız. Kimseyi yalnız bırakmayacağız. Engelli çocukların evde bakımından, gençlik merkezlerine, rehabilitasyon merkezlerine kadar ücretsiz servisler düzenleyeceğiz. İleri yaş komşularımız için evde bakım hizmetimizi daha da geliştireceğiz. Gençlerimizin becerilerini geliştirecek ve iş bulmalarını kolaylaştıracak istihdam ofisleri açacağız. Kadınlar için sosyal merkezler ve onların iş yapabilecekleri mekanlar oluşturacağız. Becerilerini gelire dönüştürebilecekler. Bir yandan sosyal belediyecilik yapacağız bir yandan da afetlere karşı dirençli bir Konak hayal ediyoruz. Barınma koşullarınızın doğru ve iyi olmadığını biliyorum. Adil bir kent ve eşit yurttaşlık için yola çıktık. Herkes eşit hizmet alacak. Daha iyi barınma koşullarınız bizim gündemimizde. Bu dönem sosyal belediyecilik dönemi olacak. Konak Kart içine yüklenen miktarlarla ilçe sınırları içerisindeki esnaftan alışveriş yapılacak. Böylelikle Konak'ta birbirimize sahip çıkacağız. Bu kadar kötü bir dönemi bize reva görenlere sandıkta cevap verelim" ifadelerini kullandı.

HALİL RIFAT PAŞA'DA ESNAF TURU

Mahalle ziyaretlerine devam eden CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, Halil Rıfat Paşa Caddesi'nde esnaf turu yaptı. İşyeri sahipleri ve çalışanlarına hayırlı işler dileyen Mutlu, balkonlardan kendisini el sallayan vatandaşlarla da sohbet etti. Girdiği sokaklarda sevgiyle karşılanan Mutlu'ya "Şimdiden hayırlı olsun" sözleriyle destek verildi. Temasları kapsamında Konak Belediyesi İleri Yaş Sağlıklı Yaşam Merkezi'ne de uğrayan Mutlu, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Mutlu daha sonra İsmet Paşa Mahallesi'nde iftar yemeği dağıtımı gerçekleştirdi. Mahallelilerle sohbet eden ve çocuklarla özel olarak ilgilenen Mutlu'ya seçim sürecinde başarı dileklerinde bulunuldu.

İTB KADIN BULUŞMASI'NDA PROJELERİNİ ANLATTI

Başkan Adayı Mutlu, Karşıyaka Belediye Başkan Adayı B.Yıldız Ünsal ile birlikte İzmir Ticaret Borsası (İTB) tarafından düzenlenen İzmir Kadın Buluşması İftar Yemeği'ne katıldı. İTB Başkanı Işınsu Kestelli ve yönetim kurulu üyeleri tarafından ilgiyle ağırlanan Mutlu, davetlilerle uzun uzun sohbet etti. Buluşmaya, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay'ın eşi Öznur Tugay da katıldı. Programda Konak için vizyon ve projelerini de anlatan Mutlu, "Seçime çok az bir zaman kaldı, heyecanlıyız. 31 Mart akşamı Konak Belediye Başkanı olarak ilan edileceğimi düşünüyorum. Ama son ana kadar sandıklarımıza da oylarımıza da sahip çıkarak sahada olmaya devam edeceğiz. Ben Selanik-Serez göçmeni bir ailenin kızıyım, Tireliyim. Bizim hayatımız hep Konak'ta geçti. Mesleğim gereği bütün kenti deneyimleme fırsatım olsa da yaşadığım yerde yöneticilik yapmanın bambaşka anlamı olduğunu düşünüyorum. CHP'deki değişim sadece bir genel başkan değişimi değil. Tam 9 kadın aday İzmir'de seçilebilecek yerlerden aday gösterildi. Bunu çok önemsiyorum. Bu 9 kadın adayı bulunduğunuz yerlerde mutlaka desteklemenizi rica ediyorum. Birlikte bir başarı hikayesi yazmak için yola çıkıyoruz, hedefimiz de 2028 yılında iktidar olmak ve bambaşka bir vizyonla Türkiye'yi yönetmek" dedi.

BÜYÜK BİR DÖNÜŞÜM BİZİ BEKLİYOR

"Sadece Konak nüfusuna değil, 1 milyonluk gündüz nüfusuna hizmet etmek için çok çalışacağız" diyen Mutlu, sözlerini şöyle tamamladı: "Konak'ta bizi çok büyük bir kentsel dönüşüm bekliyor. Bu dönüşümü sosyal, kültürel ve ekonomik dönüşümle desteklemek istiyoruz. Konak’ın ticaret, kültür ve sanat alanında yeniden başkent olmasını istiyoruz. Alandayız, 4 aydır Konak'ın her köşesini adımladım. Yaşanan ekonomik kriz kent yoksulu sayısını çok arttırmış durumda. Emekliler geçinemiyor, insanlar çocuklarını kreşe gönderemiyor. Her mahallede bir kreş açacağız ve çocukların seküler eğitim almalarını destekleyeceğiz. Engellileri sosyal hayata dahil edecek mekanlar açacağız. Olabildiğince herkesin kent hayatına bulunduğu yerden katılmasını sağlayacağız. Konak'ı inovasyon kenti yapmak istiyoruz. Afet Sakınım Planı hazırlayıp kendi planlarımızı karşılaştıracağız. Bir tek canın önemi tartışılmaz. Afete hazırlık, kaç çadırımız ya da battaniyemiz var değildir. Afet yıkıp geçtiğinde sizin binanız ayakta mı? Afete hazırlık budur! Kimsenin dezavantajlı olmaması ve belediye olanaklarından eşit yararlanması hedefimiz. Bugüne kadar hep sokaklarda kadın hakları için mücadele ettim. Erkek şiddeti ülkemizde derin bir sorun. Sığınma evlerine gerek olmayan bir ülke hayal etsek de ne yazık ki gerek var."