31 Mart Mahalli Seçimlerine 48 saat gibi bir zaman kalırken, Cumhur İttifakı Çiğli’de Murat Gökçekaya ile ilçe siyasetine damgasını vurdu.  Kampanya süresince ilçeyi karış karış gezen ve her defasında hemşehrilerinden büyük ilgi gören Gökçekaya, “Çiğlililer kentimizi 25 yılda kesintisiz yönetenlerden memnun değil. Her seçimde ‘Bu sefer hizmet gelecek, sorunlar çözülecek! Önceki dönemden dersler çıkarılmıştır!’ beklentisi hep hayal kırıklığıyla sonuçlandı. Şimdi seçim zaman. Çiğli artık hizmete kavuşmalı. O hizmet bizimle gelecek ve sorunlar çözülecek.” dedi.

‘’Sorumlu Belediyecilik yok’’

Çiğli Belediyesi’nin çalışanlarının maaşını ödeyemez durumda olduğunu ifade eden Murat Gökçekaya, “Belediyenin demirbaş malzemeleri, araç-gereçleri hizmet vermeyecek halde. Neredeyse hurdacı talip olacak. Verilmeyen hizmetlere karşı şikayetlere kulak asılmıyor; sürekli ideolojik gerekçelerle bir dönem daha talep ediliyor. Bir umut, bir umut diye tekrar oy verenler; hep üzülüyor ve birikmiş sorunların içinde hayatları nefes alamıyor. Sadece onlar değil; tüm Çiğlililer sorunları birlikte yaşıyoruz. Koku, pislik, çamur, çukur gündemden hiç düşmüyor. Herkesin belediyesi, herkese hizmet götürmekten sorumlu belediyecilik bir türlü Çiğlililerle buluşmuyor. Mahalleler arasında hizmet noktasında eşitlik sağlanmıyor.” diyerek sorunları bir kez daha ortaya koydu.

Konak’tan Müzeler Haftası’nda etkinlik yağmuru Konak’tan Müzeler Haftası’nda etkinlik yağmuru

 

‘’Son noktayı koymak gerek’’

 

Bu yerel seçimde Çiğlililerin, Cumhur İttifakı Adayı olarak kendisini bağırlarına bastığını kaydeden Gökçekaya, şunları söyledi: Seçim kampanyamız boyunca tüm Çiğlili hemşerilerimiz, hatta her partiden seçmen “Bu sefer çözüm zamanı! Murat Gökçekaya doğru adam!... Bu bir yerel seçim ve aday önemli. Oyum Murat Gökçekaya’nın kendisine!...” diyerek, beni kucakladı ve desteklerini açıktan dillendirdi. AK Parti teşkilatımız da Çiğli’nin beklediği ve talep ettiği değişime inanmış, hazırlanmış ve kampanya boyunca mahalle mahalle, sokak sokak, ev ev, Çiğlilillerle buluştu. Buna MHP Teşkilatımız da destek verdi. Çiğli’nin yarınları için özveriyle sahada çalışarak ve de ‘Gerçek Belediyecilik’ tecrübesine tanık ettirerek, beni aday göstererek Çiğlimizin beklentilerine cevap verdi. Ve artık sandık zamanı. Karar zamanı. Demokratik hakkını kullanmakta herkes özgür; saygı duyarız! Fakat hepimizi üzen, rahatsız eden sorunların artık çözülmesi gerekiyor. Herkes benim Çiğlimiz için doğru aday olduğuna inanıyor. Gelin birlikte; Çiğlimizi kentsel gelişimden, Türkiye’den ve dünyadan iyice uzaklaştıran; ‘İzmir içinde fakat büyük köy gibi!’ dedirten bu durumdan hep beraber çıkaralım. Oyunuzu bana yani Murat Gökçekaya’dan yana kullanın. Siyasi tercihi farklı olan herkese çağrımdır: Çiğli artık hizmete kavuşsun. Çiğlili olmak’ın gururunu, gelişmiş, sorunlarını çözmüş olarak, birlikte yaşayalım.” açıklamasında bulundu.

Zafere Doğru yürüyüşü 14.30’da

 

Seçim kampanyasını “Çiğli için gerçek belediyecilik zamanı’’ sloganı ile öne çıkaran Murat Gökçekaya, noktayı yarın 14.30’da Egekent Cumhuriyet ve Demokrasi Parkı (Uçaklı Park) önünde başlayacağı ''Çiğli için zafere doğru'' temalı yürüyüş ile noktalayacak. Gökçekaya, Çiğlileri, “Yürüyüşümüzde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.” sözleri ile davet etti.