Cuma öğle saatlerinden sonra kent genelinde kuvvetli rüzgar olması bekleniyor. Peki hafta sonu İzmir'de hava nasıl olacak? İzmir'e yağmur yağacak mı? İşte İzmir'in hafta sonu hava raporu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, İzmir çevreleri ile Aydın ve Kuzey Ege'nin kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Cuma (bugün) öğle saatlerinden sonra kent merkezinde mevzi yağışları beklenirken, rüzgarın güney yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) yer yer kısa süreli fırtına (60-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

İZMİR'DE HAFTA SONU HAVA NASIL OLACAK?

Hafta sonu İzmir, cumartesi günü kuvvetli fırtınaya teslim olurken, pazar günü ise kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışın etkisi altına girecek. Hava sıcaklıklarının geçtiğimiz haftaya göre biraz daha yükseldiği İzmir'de en yüksek sıcaklığın 26-28 derece arasında olması beklenirken, en düşük sıcaklığın ise 16-18 derece olacağı tahmin ediliyor. Pazar günü İzmir'de nem oranının yüzde 95 seviyelerini geçmesi bekleniyor.

3 10 kasım hava durumu

İzmir’in futbolcu kızları geleceğe umut oldu İzmir’in futbolcu kızları geleceğe umut oldu

 

Rüzgarın cumartesi günü Kuzey Batı yönlerden kuvvetli (30-35 km/saat) şekilde esmesi bekleniyor.