Eserlerin Türkelli’ye hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunan Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, “Her noktasında bir çalışmamızın olduğu güzel ilçemiz için bunlar daha fragman… Menemen, Menemenliler her şeyin en iyisine layık” dedi.Türkelli açılış (3)

Menemenlilerin hak ettiği hizmetleri alabilmesi için Menemen Belediyesi tarafından yürütülen proje ve çalışmalar, tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda Türkelli’de bin metrekare üzerine yenilenen düğün salonu, Yıldırım Mahallesi muhtarlık hizmet binası ve 11 bin metrekare çevre ve peyzaj düzenlemesi çerçevesinde yeni nesil oyun gruplarından oluşan iki parkı, gerçekleştirilen törenle Türkellililerin hizmetine açıldı.

Türkelli açılış (4)

Açılış törenine AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, AK Parti Menemen İlçe Başkanı Hakkı Durmaz, Milliyetçi Hareket Partisi Menemen İlçe Başkanı Barbaros Çalışçı, Yeniden Refah Partisi Menemen İlçe Başkanı Özbek Taşdemir, siyasi parti temsilcileri, önceki dönem belde belediye başkanları, belediye meclis üyeleri,  muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı. 

Türkelli açılış (14)

Kuşadası Belediyesi'nin aldığı önlemler ile şiddetli sağanak sorunsuz atlatıldı Kuşadası Belediyesi'nin aldığı önlemler ile şiddetli sağanak sorunsuz atlatıldı

ÜÇ AÇILIŞ BİRDEN

Törene ev sahipliği yapan Başkanı Pehlivan, “Türkelli’miz yeni eserlerle bir başka güzel… 11 bin metrekare peyzaj çevre düzenlememiz, yeni nesil parklarımız, modern düğün salonumuz ve muhtarlık binamız gibi projelerimiz, ilçemizi daha güzel ve daha yaşanılabilir bir yer haline getirmek için yaptığımız çalışmalarımızın bir yansımasıdır. Yeni nesil parklarımızı, hem çocuklarımızın hem de yetişkinlerimizin keyif alabileceği, dinlenebileceği ve vakit geçirebileceği mekanlar olarak tasarladık. Aynı zamanda peyzaj çalışmaları ile kazandırdığımız yeşil alanlar, doğamızın güzelliklerini koruma ve ilçemizin hava kalitesini artırma amacını taşıyor. Yeni düğün salonumuz da birçok unutulmaz anlarının yaşanmasına katkı sağlayacaktır. Muhtarlık binamız ise vatandaşlarımıza ve yerel yönetimimize daha yakın bir hizmet sunma amacını taşıyacak. Kıymetli Muhtarımız mahallemizin ihtiyaçlarına daha hızlı ve etkili bir şekilde yanıt verebilmek için bu yeni binayı kullanacak. Bu projeler, ilçemizin gelişimine ve refahına katkı sağlayacağı gibi toplumumuzun da yaşam kalitesini artıracaktır” dedi.

Türkelli açılış (18)

GENÇLİK MERKEZİ VE PAZAR YERİ MÜJDESİ

Türkelli’ye daha birçok proje kazandıracaklarını ifade eden Pehlivan, “Tabi bunlar Türkelli’mize yeter mi? Yetmez… Menemenimiz genelinde başlattığımız yol yenileme