Kemalpaşa Belediyesi tarafından Kemalpaşa Sanayici ve İş İnsanları Derneği desteğiyle geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen sünnet şöleni bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu. 92 çocuk Kemalpaşa Devlet Hastanesi’nde gerekli sağlık kontrollerinden geçtikten sonra uzman hekimler tarafından sünnet edildi. Aileleri ile birlikte kendileri için hazırlanan sünnet şölenine katılan minikler, davul zurna eşliğinde üstü açık araçlarla gerçekleştirilen şehir turunun ardından Dere Mesire Alanı’nda organize edilen toplu sünnet şöleninde buluştu. Etkinliğe, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, KESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mutlu Can Günel, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Ahmet Cemil Yılmaz, Atatürkçü Düşünce Derneği Kemalpaşa Şube Başkanı Şahin Üstünçağ, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

İlkay Başkan'dan Yoğun Bayram Mesaisi İlkay Başkan'dan Yoğun Bayram Mesaisi

Çok sayıda etkinliğin yer aldığı organizasyonda büyük mutluluk yaşayan minikler, kendileri için kurulan oyun parkurlarında doyasıya eğlendi. Sünnet olan çocuklar ile özel olarak ilgilenen Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, miniklere dijital kol saati hediye etti. Özsüt firması tarafından ücretsiz dondurma dağıtımı yapılan etkinlik Mevlid-i Şerif okunmasının ardından son buldu.

BAŞKAN KARAKAYALI: ‘’GELENEKSEL HALE GELDİ.’’

Bu yıl ikincisi düzenlenen etkinliğin artık geleneksel hale getirdiklerini belirten Başkan Karakayalı, ‘’ Çocuklarımızın bu mutlu gününde onlarla birlikte olmak, bizlerinde mutluluğu. Eksiksiz bir organizasyon geçirmemizde büyük katkıları olan Kemalpaşa Sanayici ve İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ediyorum. Sosyal belediyecilik anlayışımızı ilmek ilmek dokuyarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geleneksel hale getirdiğimiz sünnet etkinliğinde sünnet olan çocuklarımıza sağlıklı bir ömür diliyorum.’’ dedi.