Kemalpaşa Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşen ve komisyonlardan gelen 5 raporun, birimlerden gelen 13 önerinin görüşüldüğü Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın 1. Bileşimi Mehmet Türkmen başkanlığında yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Kemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Türkmen, Mayıs Ayı Meclisi’nde alınan kararların Kemalpaşa’ya hayırlı olmasını diledi.

TÜRKMEN: KEMALPAŞA’YA BİRLİKTE KATKI SAĞLAYALIM

Toplantıda meclis üyelerinin her birini aile ferdi gibi gördüğünü belirterek bütünlük mesajı veren Başkan Türkmen, "Bizler halkın oylarıyla seçilmiş, Kemalpaşa’ya faydası olması gereken kişileriz. Benim hayattan hiçbir beklentim yok tek amacım Kemalpaşa’ya çağ atlatmak. Bu yolda parti gözetmeksizin hepinizden destek bekliyorum. Ben uzlaşmacıyım. Uzlaşının her şeyi çözeceğine inanırım. Bütün meclis üyeleri benim için değerlidir. Hepimiz Kemalpaşa’ya hizmet etmek için geldik. Mutlaka hatalarımız olacak, çünkü insanız, ama bizim göremediğimizi sizler göstereceksiniz. Biz burnumuzun doğrultusuna gitmeyiz. Kemalpaşa’nın menfaatine ne olursa olsun geriye adım atmam, parti ayırmam. Yeter ki beraber Kemalpaşa için hareket edelim." dedi.

KOMİSYON ÜYELERİ SEÇİLDİ

Komisyon Üyelikleri için meclise öneri sunuldu ardından oylama yapıldı. Yapılan oylama sonucu yeni Komisyon Üyeleri şu isimlerden oluştu:

Hukuk Komisyonu: Yiğit Mutlu, Musa Çelik, Muhammet Çetin

Çiğli Atıksu Arıtma Tesisi Revizyonda sona gelindi Çiğli Atıksu Arıtma Tesisi Revizyonda sona gelindi

Esnaf Komisyonu : Mehmet Karadağ, Musa Eroğlu, Hakan Orhan

Tarım Komisyonu : Nejat Özden, Çetin Kayalı, Muhammed Çıtak

Çevre, Sağlık ve İklim Değişikliği Komisyonu : Baran Gültekin, Aysel Ablak, Recep Tayyip Taslak

Kadın Erkek Eşitliği Komisyonu : Aysel Ablak, Mehtap Çınar, Hilmi Çakır

Deprem ve Afet Komisyonu : Mehmet Akhöyük, Ercan Genç , Ufuk Aksoy

Engelli Komisyonu : Mehtap Çınar, Ercan Genç, Fatih Bektaş

Mayıs Ayı Meclis Toplantısı 2. Bileşimi, 9 Mayıs Perşembe günü saat 17.00’da Kemalpaşa Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşecek.