Kemalpaşa Belediyesi, vatandaşların Kurban Bayramı’nı sağlıklı ve hijyenik bir ortamda geçirebilmeleri için gerekli tüm hazırlıkları sürdürüyor

İnciraltı ve Karşıyaka’da 433 karavan tahliye edildi İnciraltı ve Karşıyaka’da 433 karavan tahliye edildi

Kemalpaşa’da Kurban Bayramı’na yönelik hazırlıklarda belediye ekipleri sona yaklaştı. Bu yıl da geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık hayvanların satışı ve kesimi, Sütçüler Yolu Cennet Mezarlığı karşısındaki alanda gerçekleştirilecek. Belediye, vatandaşlar ve hayvan sahipleri için tahsis edilen alanda kurbanlık satışı, yıkama ve kesim işlemleri için gerekli düzenlemeleri tamamlıyor.

HAYVAN SAHİPLERİNE ÖZEL DESTEKLER

Kemalpaşa Belediyesi, sağlıklı ve hijyenik kesim ortamları oluşturmak adına önemli önlemler aldı. Belirlenen kesim noktalarında gerekli ekipman, araç ve temizlik personeli her an destek verecek şekilde hazır bulundurulacak. Kurban satışı yapacak besicilerin talepleri doğrultusunda satış alanında çeşitli düzenlemeler yapıldı. Su ve elektrik tesisatlarının yenilendiği alanda, tuvalet ve lavabolarda iyileştirmeler gerçekleştirildi ve hayvan sahiplerine düzenli olarak kireç desteği sağlandı. Mayıs ayı başından itibaren kesintisiz devam eden hazırlıklar sayesinde, kesim alanlarının hijyen standartları en üst seviyede tutulacak.