Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu ve 'değişim' için Özgür Özel'i destekleyenler imzalarını atmaya devam ediyor. Kritik kurultay öncesi İzmir'in 56 delegesinden 'değişimci' olan üç isim Özgür Özel'e imza verdi.

38'inci Olağan Kurultay  "İkinci yüzyılda demokrasi ve birlik kurultayı" sloganıyla yarın başlayacak. İki gün sürecek kurultay Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Kurultayda, 1368 kurultay delegesi yeni genel başkanı ve PM üyelerini belirleyecek. CHP Genel Başkanlığına aday olabilmek için 65 delegenin imzası gerekecek.değişim için imza verenler isimler ise şöyle:

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, CHP Bornova İlçe Başkanı Ertürk Çapın ve CHP Buca önceki dönem İlçe Başkanı Hacer Taş Gültepe.

İzmir'e özel ‘kara para’ savcısı! İzmir'e özel ‘kara para’ savcısı!

Cemil Tugay, sosyal medya hesabından "Cumhuriyet Halk Partimizin 38. Kurultayında Genel Başkanlığa Sayın Özgür Özel’i aday gösterdiğimiz imzalarımızı İstanbul Milletvekilimiz Suat Özçağdaş’a teslim ettik. Partimiz ve ülkemiz için iyiliklere, başarılara vesile olmasını diliyoruz." mesajını paylaştı.