Başkalarının yerine SRC sınavına girmişlerdi: "O kurum kapatılsın" Başkalarının yerine SRC sınavına girmişlerdi: "O kurum kapatılsın"

İzmir Gazeteciler Federasyonu Başkanı Ahmet Tübcel, İsrail’in dün akşam Gazze’ deki Baptist Hastanesi’ne ( Al Ahli Arab) yaptığı bombalı saldırıyı çok sert bir şekilde eleştirdi. Tübcel, İsrail’in hastaneyi vurması ve 500’den fazla masum sivili öldürmesini soykırım olarak nitelenirdi. Ahmet Tübcel tüm dünyanın gözü önünde yapılan saldırının savaş suçu olduğunu belirtti.

Tübcel açıklamasında şunları vurguladı.

"BENZERLERİNİ DAHA ÖNCE DE GÖRDÜK"

"Filistin’de yaşananları daha önce de Bosna’da gördük. Aynı Batı ve ABD şimdi de Filistin’de çocukların, kadınların ve masum insanların öldürülüşünü canlı yayınlarda kahvesini içerek seyrediyor. İsrail, Filistinlilerin en doğal yaşam hakları olan su ve gıda ihtiyaçlarını bile keserek insanları açlığa ve susuzluğa mahkum ediyor. Ve ne yazık ki tüm dünya ‘görmüyorum, duymuyorum, görmüyorum’ diyerek İsrail’in soykırımını izliyor.

"NEREDE GAZETECİ DERNEKLERİ"

İzleyenler arasında da ne yazık ki her konuda açıklaması olup da konu güç odaklarına geldiğinde çenesini kapatan sesi kısılan gazeteci dernekleri ve federasyonları var. Onlara sormak istiyorum Filistin’de İsrail bombaları ile ölen 18 gazeteci, yaralanan yüzlerce gazeteci, sizin meslektaşlarınız değil mi? Neden sesiniz çıkmıyor. Neden iki satır kınama yazısı yazamıyorsunuz. Yoksa kaleminizin mürekkebi mi kurudu?"

Ahmet Tübcel savaşın bir an önce son bulması gerektiğini belirtti.