İzmir’de kent içi ulaşımın ana arterlerinden olan ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları ortak kuruluşu olan İZBAN'da şirket bürokratları ile Türk İş'e bağlı Demiryol-İş Sendikası arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlandı. 


2 yıllık sözleşmeye göre evli bir İZBAN personelinin en düşük maaşı 27 bin TL olacak. Evli olmayan personel için en düşük ücret 26 bin TL olacak.

İzmir’de dalgalar yükseldi 4 kişi denize düştü İzmir’de dalgalar yükseldi 4 kişi denize düştü


İkinci ve üçüncü altı ayda maaşlara enflasyon artı yüzde 2 oranında dördüncü altı ayda da enflasyon artı yüzde 1 oranında refah payı eklenecek. 

Gece çalışma ücreti yüzde 15’ten yüzde 36’ya çıkarılırken fazla çalışma ücreti ise %60’ tan 100’e yükseltildi. İş güçlüğü ve iş riski tazminatı birimlere göre 800, 1106 ve 1414 TL olarak değişti.  
Ayrıca evlilik, sünnet, doğum, ölüm, afet, aile, öğrenim yardım, kıdem tazminatı hesaplaması, hastalık yardımı, izin günlerinde ve resmi tatillerde çalışma yevmiyelerinde ve yıllık izinler de çeşitli oranlar da artışlar yapıldı. Eksi kıdem uygulamasından artı kıdeme geçildi.