İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait İZENERJİ şirketinde örgütlü Genel-İş İzmir 2 ve 9 No’lu Şubeler ikramiyelerinin ödenmemesi üzerine başlattığı eylem ikincinde gününde, sendika yönetimi ve iş yeri temsilcileri İzBB Egemenlik (başkanlık) binası önünde bir araya geldi.

İzmir'de vapur seferleri yeniden başladı İzmir'de vapur seferleri yeniden başladı

Sendika yöneticileri ve iş yeri temsilcileri, ikramiyeler yatana kadar bina önündeki nöbet eylemlerine devam edeceklerini açıkladı. Edinilen bilgilere göre işçilerin ortalama 7 bin TL alacağı bulunuyor. Bugün gün içinde ikramiyelerin yatmaması durumunda yeniden iş bırakma eyleminin gündeme alınacağı ifade edildi.

“SORUN ÇÖZÜLMEZSE MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK”

Açıklama yapan Genel-İş İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Ercan Gül, “Bugün Büyükşehir yöneticilerine çağrımızı yeniliyoruz. Gelin bu kaosa son verin. Aksi halde bu mücadelenin nereye evrileceğini sizler de görüyorsunuz. Biz bu mücadeleden yılmayacağız. Biz geçmişte ne kışlar, yağmurlar yaşadık. Biz bu mücadeleyi geçmişte de yaşadık. Eğer bugün bu sorun çözülmezse bugünden itibaren mücadelemiz devam edecek. Bugün bu sorun çözülmezse bundan sonraki günlerde dünkü olduğu gibi mücadeleyi büyüterek yolumuza devam edeceğiz” dedi.