AK Parti İzmir Büyükşehir belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, NTV’de çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Dağ’ın konuya dair açıklamaları şu şekilde:

Her yaptığımız iş siyaset. Şu anda da siyaset yapıyoruz. Polemiklerden uzak kalacağım dedim. Bir takım polemiklere girmek değil projelerin konuşulmasını istedim. İzmir’in kangren haline gelmiş sorunlarını çözmek için başka çaremiz yok. Sorunları çözüp bir sonraki döneme sorun bırakmamak gerekir. İzmir’de örneğin Basmane Çukuru konusu var. Her gelen çözmüyor, yeni bir döneme kalıyor. Mavişehir-Opera Binası örneğin, Kocaoğlu döneminde başladı, Soyer döneminde yapılmadı, bir sonraki döneme kaldı. Yıkılan büyükşehir binası aynı… Trafikte ufak tefek dokunuşlar yapılıyor ama kalıcı çözüm üretilemiyor. Bir İzmirli olarak söylüyorum; İzmir’in bu meselesini görün ve bırakın olayı başka yerle çekmeyin

GENEL BAŞKANIN CEHALETİ ORTADA!

Sayın Özel her geldiğinde bizimle ilgili konuşuyor. Keşke her geldiğinde İzmir için proje açıklasalar. Bostanlı, Karşıyaka, Alsancak İskelesi’nin kiralanması konusundan bahsediliyor. Bu konu zaten Ulaştırma Bakanlığı’nın mevzuatında. Genel başkanın cehaleti de ortada. Panik halinde… Ulusal TV’lerde, röportajlarda bizden bahsediyor. Seçim yaklaştıkça Sayın Özel’in cehaleti daha net ortaya çıkacak, paniği çok aratacak. O panikledikçe bize sevgisi artacak.

RAKİPLERE ÇAĞRI: GELİN ANLATIN!

Rakiplerine çağrıda bulunan Dağ, “ İzmir’in yerel yönetimlerde hizmete ihtiyacı var. Bizim günü kurtaran işlerle sorunları çözmemiz mümkün değil. Gelin ele avuca gelen projelerinizi İzmirlilerle paylaşın. Tek dertleri, ‘aman ha kaptırmayalım.’ Sen hizmet et insanlar zaten teveccüh gösterirler. Korku pompalayarak kendi oylarını yükseltme gibi bir durum var. Özel İzmirlileri tanımaz. Burası kardeşlik memleketidir. Biz burada hoşgörü içerisinde yaşıyoruz”  dedi.

Menderes’te Motofest zamanı Menderes’te Motofest zamanı

5 SENEDE ÇÖZEBİLMEK MÜMKÜN OLMAYABİLİR

1294 mahalleyi adım adım gezen bir siyasetçi olarak söylüyorum. Ben 12 yıldır bu şehri adım adım gezdim. En ücradaki köylerin sorunlarını dahi bilirim. Projelerimiz ortada. Sadece belediye başkanlığını kazanalım da sonra ne olursa olsun… Ben hayata böyle bakmıyorum. Benim bakışım kazanmaktan ziyade yapılacak işleri başarma noktasından bakıyorum. Çoğu siyasetçiye göre belki farklı bakıyorum. İzmirli hemşerilerimizin bize teveccühünü görüyorum. Oy vermeyecekler de kendilerini nezaketle ifade ediyor. 25 yıllık sorunları 5 senede çözebilmek mümkün olmayabilir. Ama herkes bu şehrin 5 yıl içinde kabuğunu kırdığını görecek.

DEĞİŞİMİ İZMİR YAPAR

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e değişim üzerinden tepki gösteren Dağ, “İzmirli vatandaş 31 Mart’ta çantada keklik olmadığını, dayatma ile aday belirlemesine yönelik tepkisini daha net ortaya koyacak. İzmirli değişim istiyor. Bu hizmet noktasında bir değişim. Öyle Özel’in yapay zekayı da kullanarak aday değiştirmesi gibi bir değişim değil. Bir değişim yapacaksa İzmirliler yapar, size gerek kalmaz” diye konuştu.