31 Mart yerel seçimlerine artık sayılı günler kaldı. AK Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ sahada seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. A Haber canlı yayınına katılan Dağ seçim sürecine dair detayları ve projelerini A Haber'de yayınlanan Melih Altınok ile Sebep Sonuç programında anlattı...

İşte Hamza Dağ'ın açıklamalarında yer alan satır başları:

"İzmir çalışmaya başladığımız günden itibaren 70 gün oldu. Üstüne koya koya devam ediyoruz. Sahada çok büyük bir teveccüh görüyoruz. Tabi benim 12 yıllık milletvekilliğim var onun yanında Gençlik Kolları çalışmalarım var. İzmir'in sokaklarında adım adım gezmişliğim var. Bu da ilk kampanyam değil. 4 defa aday olarak içerideydim."

"İZMİRLİLER BİZE TEVECCÜH GÖSTERİYOR"

"Bu sefer daha önceki yerel seçimlerden farklı bir hava görüyorum. Bu da zaten bizim sahada ki ziyaretlerimize yansıyor. Gittiğimiz yerler çokça oy aldığımız yerler değil. Bu sefer metropolde kalmayı tercih ettim çünkü belediyecilik anlamında şart olduğu yerler metropoller. Oralarda kendimizi anlatmamız gerekiyor."

"Ben başından beri söyledim gelin projeleri tartışalım ve konuşalım. Polemiklere girmeyeceğimi söyledim. En son CHP Genel Başkanı her an her yerden ismimi telaffuz etti ve onunla bir karşı cevap verme durumunda kaldım. Onun dışında İzmir'in projelerini anlattık ve tartışalım istedik."

Büyükşehir'den ‘engelsiz yaşam’ için yol yardım desteği Büyükşehir'den ‘engelsiz yaşam’ için yol yardım desteği

660X310 Hamza Dag A Haberde Cumhur Ittifaki Izmir Buyuksehir Belediye Baskan Adayi Secim Surecini Anlatiyor 1711389709278

" 4.5 MİLYON İZMİRLİYLE BERABER YÖNETECEĞİZ"

"Zaman zaman gittiğim yerlerde emeklilik vs gibi taleplere maruz kalıyoruz tabi. İzmir'de polemik değil eser ve hizmet konuşulacak. Hizmete ihtiyacımız var yahu hizmete ara sokaklara kadar yollar kötü bunları konuşusun. Su parası ülkenin en pahalı suyu olmuş. Bunları konuşun particilik yapmayın. İzmir için ayrım yapmaksızın hizmet ettik, edeceğiz ve beraber yöneteceğiz."

"1 Nisan'dan itibaren bizim gece gündüz belki 5 sene çoluğumuzdan çocuğumuzdan ciddi fedakarlık ederek 5'nci çocuğumuzu İzmir görerek canla başla çalışmaktan başka çaremiz yok. 25 yılda yapılmayanlara karşı 5 yılda hepsini bitireceğimi bende biliyorum. Ulaşım, trafik, alt yapı, kentsel dönüşüm ve kentsel yenileme fakat bu maddelerin alt başlıkları da mesela alt yapı her yağmurda sadece bir bölgeyi yağmur basmıyor mavi şehir en fazla CHP'nin oy aldığı yer ve her yağmurda bunu yaşıyor ve görüyoruz. Halk hizmete ihtiyacımız var diyor.".

İZMİR İÇİN SOSYAL MARKET PROJESİ

"25 yıllık özellikle temel konulara dokunulmama ile alakalı meseleleri 5 yılda bitiremeyeceğimi ben de biliyorum. Ama bir şeylerin değişmeye başladığını göreceksiniz.İzmirliler için sosyal market kurulacak, dar gelirli insanşarın İzmirim Kart ile marketlerden ve bakkallardan alışveriş yapabilecekleri bir sistem oluşturucağız."

İZMİR'DEKİ 'KOKU' SORUNUNU ÇÖZÜLECEK

"İzmir her dönem yeni bir enkazla karşılaşmış. Normal de seçim çalışmalarında güncel hiçbir fotoğraf koymadım ama bu fotoğraf ayrı bu herkesin gördüğü bir yer değil. Bu normalde arıtıldıktan sonra dökülen çamur. Bunun buraya dökülmesi değil başka bir yere gömülmesi lazımdı. Yağmur yağdığı zaman yan taraf körfez ve bu çamur körfeze gidiyor. Dolayısıyla hem koku kaynaklı bir sorun var hemde körfezin kirlenmesi bir sorun. Bunu bir hal yoluna koymak lazım ama en azından koku meselesi yapacağımız çalışmalarda iyi hale gelir."

0X0 Hamza Dag A Haberde Cumhur Ittifaki Izmir Buyuksehir Belediye Baskan Adayi Secim Surecini Anlatiyor 1711391760873

"SUYA YÜZDE 50 İNDİRİM"

"Bir belediye başkanı oturduğunda ekibiyle beraber değerlendirip halkın menfaati için ne varsa ve kendi elindeki kaynaklara göre de yapması gerekiyor. Biz mesela su ücret tarifelerine yüzde 50 indirim yapacağız. Önümüzde ki hafta meclise ilk getirilecek konu bu."

"Turizmde geri de kaldık Antalya, Muğla önümüze geçti. Bir tarafta sağlık turizmi, kruvaziyer limanı, kongre ve fuar turizmi, festivaller ve film platoları ile amacımız turizmin hareketlenmesini sağlamak.".

"İzban TCDD ile Büyükşehir belediyesinin ortak yapmış olduğu bir proje. Dolayısıyla burada yeni setler almamız gerekiyor. İzban'da şu an da 24 dakika olan süre 12 dakikaya, 12 dakika da 6 dakikaya inmesi gerekiyor. Yeni setleri aldığımız zaman Ödemiş'e, Bayındır'a ve Tire'ye ıuzamış olacak. Orta vadeli planda da Bergama ve Kınık'a ulaştırma düşüncemiz var. En büyük hayalimiz çok maliyetli ve kolay olmadığını biliyorum İzban tren yolu üzerinde olduğu için iki yakayı ayırdı ama uzun vadede İzban'ı yer altına taşımayı planlıyoruz."..

"SEÇİLİRSE İŞÇİLER ÇIKARILACAK" İDDİALARI

"Şunu çok net söylüyorum önümüzde ki hafta inşallah beraber çalışmaya başlayacağız. İzmir Büyükşehir Belediyesinde çalışanlar önümüzde ki 5 sene boyunca çok keyif alacaklar. Biz çok çalışmak zorundayız ve çalışan kimseyle de sorunumuz olamaz."