Cumhur İttifakı Karşıyaka Belediye Başkan Adayı İsmail Çiftçioğlu, seçim çalışmalarını tüm hızıyla Karşıyaka’nın her sokak ve mahallesinde sürdürüyor. Çiftçioğlu, Karşıyakalıların büyük ilgisiyle adım attığı her yerde heyecanla karşılanıyor. Dün Tuna Mahallesi Eshot Sokağı’nda esnaf ve vatandaşlarla buluşan Çiftçioğlu’na Karşıyakalılar, belediyecilikle ilgili yaşadıkları sorunları anlatıp çözüm istedi. Her bir vatandaşa ayrı ayrı temas eden Çiftçioğlu da doğru bir belediyecilikle 1 Nisan’dan sonra Karşıyakalının hak ettiği hizmet kalitesiyle buluşacağını dile getirip projelerini anlattı. Çiftçioğlu ayrıca Karşıyaka Çarşı ve ara sokaklarının doğru uygulamalarla yeniden canlandırılması gerektiğini belirterek, “Çarşımızın ve ara sokaklarının günün her saati yaşaması için çeşitli çalışmalar yapmamız gerekiyor. Sokaklarımızı pırıl pırıl, ışıl ışıl hale getirip vatandaşlarımızın daha fazla vakit geçirebileceği bir noktaya taşıyacağız.” dedi.

Unnamed (1)-80

Çiftçioğlu’ndan sağlık projeleri

Saha çalışmalarının  yanı sıra yeni dönemde hayata geçecek projelerini de bir bir açıklamaya  devam eden Çiftçioğlu, ‘Sağlık İçin Doğru Projeler’ başlığı altında sağlık alanındaki projelerini anlattı. Özel Gereksinimli Bireyler Eğitim Merkezi, Kadın Sağlığı Merkezi, Sağlık Taraması Desteği, Psiko-Sosyal Danışma Merkezi projelerini hayata geçireceğini ifade eden Çiftçioğlu, “Doğru ve zamanında sağlık yatırımları ile Karşıyaka’mızı her alanda olduğu gibi sağlıkta da bir merkez haline getireceğiz.” dedi.

Özel gereksinimli bireyler eğitim merkezi geliyor

Özel Gereksinimli Bireyler Eğitim Merkezi’ni hayata geçireceklerini belirten Çiftçioğlu, “Otizmi, zihinsel engeli, hiperaktivite, disleksi gibi gelişimsel yetersizliği bulunan ya da risk grubundaki özel eğitim gereksinimi olan çocuklarımıza ve ailelerimize eğitim, sosyalleşme ve rehabilitasyon desteği sağlayacağız. Merkez içerisinde özel eğitim, destekleyici özel eğitim, sosyal eğitim ve mesleki eğitim konularında hizmet sunacağız.” dedi.

Unnamed (2)-66

‘’Kadınlarımızın yanında olacağız’’

CHP’nin polis intiharları araştırılsın önergesi reddedildi CHP’nin polis intiharları araştırılsın önergesi reddedildi

Kadın Sağlığı Merkezleri ile Karşıyakalı kadınların yanlarında olacaklarını da belirten Çiftçioğlu, “Kadın sağlığı merkezleri aracılığıyla erken teşhis ve tedavi desteği sunacak farkındalık çalışmaları yapacağız. Kadınlarımızın sağlığını tehdit eden konularda yönlendirme ve muayene yapılması yanında gerekli görüldüğünde tetkik desteğini Karşıyaka Belediyesi olarak bizler sunacağız. Karşıyakalı kadınlarımızın her türlü ihtiyaçlarında yanlarında olup onların güvende ve yalnız hissetmemelerini sağlayacağız.” diye konuştu.

‘’Sağlık taraması desteği vereceğiz’’

 

Sağlık taraması desteği vereceklerini de belirten Çiftçioğlu, “İhtiyaç olan kurumlarda ve Karşıyakalıların diş sağlığı ve göz sağlığı başta olmak üzere ihtiyaç olan alanlarda evde, okulda ve mobil araçlarda sağlık taraması desteği sağlayacağız.” şeklinde konuştu.

Psikolog ve diyetisyen desteği geliyor

Psikolog ve diyetisyen desteği de vereceğini dile getiren Çiftçioğlu, “Psiko-sosyal danışmanlık desteğine ihtiyacı olan ancak yeterli maddi imkanı olmayan Karşıyakalılara Aile-Çift Danışmanlığı, Çocuk Psikolojik Danışma, Ergen Danışma Merkezi, Diyetisyen Desteği konularında danışmanlık ve tedavi hizmetleri sunacağız.” ifadelerini kullandı.