Seçim çalışmalarını sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konak Belediye Başkan Adayı Mimar Nilüfer Çınarlı Mutlu, toplumun çeşitli kesimleriyle bir araya gelmeye devam ediyor. Saha temasları kapsamında ilk olarak İzmir Kamyoncular ve Kamyonetçiler Esnaf Odası yönetimiyle bir araya gelen Mutlu, daha sonra Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Murat Bakan, Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Önceki Dönem Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil ve Buca Belediye Başkan Adayı Görkem Duman'la birlikte Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmir Şubesi ile İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti. Kentin en işlek ticaret merkezlerinden Elektronikçiler Çarşısı'nda esnaf turu da yapan Mutlu, ardından yerel seçimlerde sandıkta görev alacak partililerle buluştu. Bir sonraki durağı Ege Mahallesi olan Mutlu, Roman vatandaşlarla birlikte iftar yaptı.

KAMYONCU ESNAFIYLA BULUŞTU

CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, gün içerisinde ilk olarak İzmir Kamyoncular ve Kamyonetçiler Esnaf Odası'nı ziyaret etti. Oda Başkanı Yıldırım Kaya ve yönetim kurulu üyeleri tarafından ilgiyle ağırlanan Mutlu, "Seçildikten sonra da sık sık bir araya geleceğiz ve sizlerin taleplerini yerine getirmek için çalışacağız. Belediyeciliğin bir ekip işi olduğuna inanıyorum. Vatandaş sokağa adımını attığında eksikleri olmayan bir Konak hedefliyoruz" dedi. Esnafa dokunan değerli projeler ve çalışmalardan bahseden dernek yöneticileri ise Mutlu'ya seçim süreci başarı dileklerinde bulundu.

1 (4)-6

BALKAN MASASI'NDA ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ

Başkan Çelik Bergama Belediyesi'nin borcunu açıkladı Başkan Çelik Bergama Belediyesi'nin borcunu açıkladı

Başkan Adayı Mutlu, daha sonra Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Murat Bakan, Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Önceki Dönem Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil ve Buca Belediye Başkan Adayı Görkem Duman ile birlikte Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmir Şubesi'ni ziyaret etti. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette konuşan Başkan Adayı Mutlu, "Benim ailem Yunanistan Serez'den mübadele ile önce Çeşme'ye sonra Tire'ye gelmişler. Suyun öte yakasından gelerek hepimiz İzmir’de buluştuk. Balkan Masası'nda yer alarak çalışmalarımızı arttırarak sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

ADAYLARA DESTEK İSTEDİ

Ziyareti organize eden CHP'li Murat Bakan da, "Bu bir sivil toplum ziyareti değil, partimizin kıdemli büyükleriyle bugün buraya geldik. Onları sadece Türkiye değil Balkan dünyası tanıyor. İki belediye başkan adayımız da burada. İkisi de Balkan kökenli arkadaşlarımız. Genç ve kadın belediye başkan adaylarımızın bu dönem sayısı çok arttı. İzmir'de Cumhuriyet tarihinde sadece 6 kadın aday vardı ama bu dönem 9 adayımız var. Bunların 3'ü metropol ve seçilebilecek ilçelerde" sözleriyle seçimlerde CHP'li adaylara destek istedi.

1 (9)

İZMİR BÜYÜK ATAK YAPTI

Geçmiş dönemde yapılan kardeş belediyecilik çalışmaları hakkında bilgi veren Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, "Geçmiş dönemde bir Balkan Masası kurmuştuk. Birçok belediyemiz ile Balkanlarda kardeş belediyecilik ilişkileri kurmuştuk. Yeni gelen başkanlarımız bu ilişkileri daha da güçlendirecek. İzmir bu dönemde büyük bir atak yaptı. Tüm soydaşlarımıza sahip çıktı. Bu faaliyetlerin yeni belediye başkanlarımızla daha da hızlanacağını düşünüyorum ve ikisini de size emanet ediyorum" diye konuştu.

İTTİFAKI SEÇMEN KURACAK

Konuşmasında seçim gündemine değinen Önceki Dönem Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil, "Önemli bir seçime gidiyoruz Türkiye'nin geleceğiyle ilgili. İttifakı kendi içinde seçmenin kuracağı bir seçim olacağını umuyorum" dedi.

LAİK HAYATIN ÖNEMLİ BİLEŞENLERİYİZ

CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, ardından aynı isimlerle birlikte İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği'ne geçti. Misafirperverlikleri için dernek üyelerine teşekkür eden Mutlu, "Biz yüzü batıya dönük olanlar, bir anlamda Mustafa Kemal Atatürk'ün memleketlileri, bu ülkenin çimentosuyuz. Laik ve seküler hayatın önemli bileşenlerinden biriyiz. Bu sadece bir yerel seçim değil. Sadece çöpü kim toplayacak seçimi değil. Yurt dışında böyle olabilir ama bizim ülkemizde değil maalesef. Laik, demokratik Cumhuriyet'in geleceğine dönük bir seçim. Bize kucak açan Anadolu'ya bir kez daha sahip çıkmak ve seçimlerde Cumhuriyet değerlerimizi korumak görevimiz" ifadelerini kullandı.

SANDIKLARI PATLATMAMIZ LAZIM

Seçim gündemine dair kısa bir konuşma yapan CHP'li Faik Öztrak ise şunları söyledi: "Türkiye çok ilginç bir yere doğru gidiyor. Giderek otoriterleşen bir yönetici var başımızda. Her şeyi ben biliyorum diyor ama her gün biraz daha hiçbir şey bilmediği ortaya çıkıyor. Bu seçimde biraz yüz bulursa, bu sefer fatura çalışanlara, çiftçilere, bütün millete çıkar. Bu seçim sadece belediye seçimi değil. Buradan çok güçlü bir hayırı Saray'a duyurmamız lazım. Sandıkları patlatmamız lazım ki Ankara kendine gelsin."

BELEDİYENİN PARASI BELEDİYEDE KALACAK

Başkan Adayı Nilüfer Mutlu, daha sonra kentin en işlek ticaret merkezlerinden Elektronikçiler Çarşısı'nı ziyaret etti. Dükkanlara tek tek girerek esnafa hayırlı işler dileyen Mutlu, taleplere kulak vererek, "Farklı bir dönem olacak, size çok çalışma sözü vererek geliyorum. Belediyenin parası belediyede kalacak. TÜRGEV'e, Ensar'a gitmeyecek" dedi.

SANDIK GÖREVLİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Esnaf ziyaretinin ardından Mutlu, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde görev alacak partililerle bir araya geldi. Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi'nde gerçekleşen buluşmaya, Mutlu'nun yanı sıra İlçe Başkanı Ozan Ali İlgazi, İlçe Kadın Kolları Başkanı Melda Erbaykent, ilçe yöneticileri, meclis üyesi adayları, sandık görevlileri ve partililer katıldı. Süreç boyunca emek veren herkese teşekkür eden Mutlu, yerel seçimlerde hem İzmir’de hem Konak'ta zafer kazanacaklarını ve bu zaferin kazanılmasında sandık güvenliğinin önemine dikkat çekerek, "Bu çabalarımızın karşılığını pazar günü alacağız. Algı operasyonlarına kimse kulak vermesin, Konak'ta açık ara öndeyiz. Ne yaparlarsa yapsınlar bu seçimi alamayacaklar. CHP, belediyenin bütçesini yandaşa ya da tarikata değil vatandaşa harcayan bir belediyecilik yapar" ifadelerini kullandı.

Toplantıda konuşan CHP Konak İlçe Başkanı Ozan Ali İlgazi ise, "Kendi logolarını kullanmaktan imtina edenlere, bıyıklarını inceltenlere, ÇEDES'i savunanlara, İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçenlere karşı gerekli cevabı sandıkta verecek miyiz? İnanıyorum ki başkanımla ve sizlerle her şey çok güzel olacak" dedi.

EGE MAHALLESİ İLE İFTARDA BULUŞTU

CHP Konak Adayı Mutlu, akşam saatlerinde ise Roman vatandaşların yoğun yaşadığı Ege Mahallesi'nde iftar yaptı. Bölge sakinleri tarafından sevgiyle karşılanan Mutlu, mahalleyi gezerek temaslarda bulundu. İftar programında konuşan Mutlu, "Seçildikten sonra mahallenin kentsel dönüşümü ile birlikte çocuklar için spor alanları, kreşler, kütüphaneler ve kadınlar için sosyal merkezlerin olduğu bir Ege Mahallesi'ne kavuşacağız. Kimseyi yerinden etmeyeceğiz, dönüşümle birlikte daha iyi konutlarda yaşayacaksınız" açıklamasını yaptı.