CHP Dikili İlçesi’nde yaptığı konuşmasında “Bizim Cumhuriyetimizde Cumhurbaşkanlığı yapan ahlaksız bir adam montaj kasetleriyle meydanlarda CHP'yi karaladı” sözleriye Cumhurbaşkanı RecepTayyip Erdoğan’ı hedef alan CHP’li Polat’a AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten tepki geldi. 

CHP'li Polat'ın Cumrhubaşkanı Erdoğan'a yönelik yaptığı açıklamayı değerlendiren Çelik, "Seçimden sonra Sayın Cumhurbaşkanımıza dönük ifadeleri ahlaksızdır.  Topluma hesap vermeleri gereken bir tablo var. Bu söylemlere sağlıklı bir parti yönetimi olsa önce CHP’nin ceza vermesi gerekir" dedi. 

AK Partili Çelik'e yanıt veren sosyal medya üzerinden videolu yanıt veren Polat ise videoda şunları belirtti:

İYİ Parti'de Müsavat Dervişoğlu genel başkanlığa adaylığını açıkladı İYİ Parti'de Müsavat Dervişoğlu genel başkanlığa adaylığını açıkladı

Sayın Ömer Çelik, boş lakırdılarla bugün beni hedef göstermişsiniz. Dikili kongremizde yapmış olduğum konuşmamı çarpıtarak bağlamından kopararak ana fikrinin ne olduğunu bildiğiniz halde beni hedef göstererek bir hakikati halı altına süpürmeye çalışmışsınız. Sizi anlıyorum siyasi meşruiyet ve ahlaki meşruiyet kazanmak için bunu yapmak zorundasınız. Ben sözümün arkasındayım sandıktan çıkan her sonuç ahlaki ve siyasi meşruiyet sağlamaz iktidarlara eğer sağlasaydı 1982 yılında yapılan anayasa referandumunda yüzde 91. 37 kabul çıkmasına rağmen o anayasanın meşru olmadığını söylemedik. İşte sizler de yalan ve montaj kasetlerle imalatlarla milletimizin en mukaddes duygularını sömürerek tamamen ahlaki ve siyasi meşruiyeti olmayan bir seçim sonucu yarattınız sonuna kadar gayrimeşru iktidarınızın yüzüne bu hakikati haykırmaya devam edeceğiz. Bu seçimler siyasi ve ahlaki meşruiyeti olmayan seçimlerdir.