Cumhurbaşkanı Erdoğan "Müzakereye ve çözüme hazırız" Cumhurbaşkanı Erdoğan "Müzakereye ve çözüme hazırız"

TİME35TV- Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, parti binası önünde gerçekleştirilen basın toplantısında önemli açıklamalara yer verdi. İl Başkanlığı adaylığını açıklayan Aslanoğlu "Değişimi ağızlarına doladılar. Bütün ilçe kongrelerinde haykırdık, bu partide değişimin nasıl olacağını partinin üyeleri, delegeleri karar verir. Seçim zamanı ortada olmayanlar, çalışmayanlar sizler adına karar veremez. İşi gücü dedikodu olanlar, sadece iş yapanları eleştirenler sizler adına karar vermez. Genel merkez koridorunda dedikodu yaparak il başkanı belirlemeye çalışanlar sizin adınıza karar veremez." ifadelerini kullandı.

Düzenlenen açıklamaya CHP PM Üyesi ve İzmir Milletvekili Rıfat Nalbantoğlu, CHP İzmir Milletvekili ve YDK Üyesi Mahir Polat, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in yanı sıra çok sayıda belediye başkanı ve partili de katıldı.

"İŞİ GÜCÜ DEDİKODU OLANLAR İL BAŞKANI BELİRLEYEMEZ"

"CHP İzmir'de dayanışma, birlik ve beraberlik yok" eleştirilerine de kürsüden yanıt veren Aslanoğlu, Genel Merkez'de bugün Genel Başkan Yardımcısı Devrim Barış Çelik, Milletvekilleri Ednan Arslan ve Deniz Yücel'in genel başkan ziyaretine tepki gösterirken, "Birlik olmak lazım, birlik olmak lazım... Sen yoksun diye birlikte değil miyiz? Bak bakalım etrafına. Biz biriz ve beraberiz. Ben yoksam gökyüzü çıplak kalır diyenler, liste göremedi diye küsenler bıraksınlar bu edebiyatı. Birlik olalım! Birlik olmak için mücadele etmek lazım. Değişimi ağızlarına doladılar. Bütün ilçe kongrelerinde haykırdık, bu partide değişimin nasıl olacağına partinin üyeleri, delegeleri karar verir. Seçim zamanı ortada olmayanlar, çalışmayanlar sizler adına karar veremez. İşi gücü dedikodu olanlar, sadece iş yapanları eleştirenler sizler adına karar vermez. Genel merkez koridorunda dedikodu yaparak il başkanı belirlemeye çalışanlar sizin adınıza karar veremez. Değişimimizin nasıl olacağına, il başkanının kim olacağına siz karar vereceksiniz. Söz de yetki de karar da sizde! Aday mısın diye soranlar oluyordu... Buradan sesleniyorum, ben adayım! Mücadeleyi büyütmeye, umudu örgütlemek için adayım!" diye konuştu.

"UMUDUMUZ VAR, FARK ATARAK KAZANACAĞIZ!"
Adaylığını duyuran Aslanoğlu, "Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Öyle gelecekten bahsetmeyeceğim. Yaptıklarımızdan bahsedeceğim. Ocak ayında göreve gelişimizin ardından 3 hafta boyunca basmadığımız toprak parçası bırakmadık. Köylerde, kasabalarda, mahallelerde yer aldık. Çok çalıştım. Sabah 5'de hallerde, gece yarıları iftarlara sahurlara gittim. Örgüt şahit misiniz çalıştığıma! Seçimin bittiği sabahı partiyi yandaş kanallarda tartışmaya başladılar. İlk gün sabah yüksek sesle genel başkanımızın arkasındayız diye bağırdım. Genel başkan inerde koltuk kapar mıyım diye bakanlardan olmadım. Neye inanıyorsam onu söyledim. Bu partinin genel başkan sorunu yoktur. Bu partinin yeterince çalışmayan insanlar sorunu vardır. Sayın genel başkan bütün seçim süreci boyunca basmadık toprak bırakmadı. Sabahtan gece yarılarına kadar en çok çalışanımız oldu. Umutsuzluk var diye oradan dolaşanlar... Umutsuzluk diye birşey yok. Umutsuz olan sizsiniz. Biz de umut var. Biz baraj altına kaldığımızda küstük partiye. Aramızda devrimci gelenekten olan insanlar var. Biz 50 bin iken korktuk mu bu iktidardan? Biz 2 milyon kişiyiz. Korkarmıyız onlardan? Biz bu ülkenin yarısıyız, kimseden korkmuyoruz, umudumuz var, biz kazanacağız! Bu şehirde Erdoğan'a 1 milyon 20 bin oy farkı atmış insanlarız, enseyi karartmaya gerek yok" şeklinde konuştu.