Aslanoğlu, partisinin Seçim Koordinasyon Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, herkese gönül rahatlığıyla sandıklara gitme ve oylarını kullanmaları çağrısında bulundu.

Vatandaşlara oy kullandıkları sandıklara sahip çıkmaları çağrısında bulunan Aslanoğlu, "İzmir'de bir önceki seçim 10 bin 200 civarında olan sandık sayımız 10 bin 600 civarına çıktı. Yaklaşık 40 bin kişilik bir orduyla İzmir sandıkları güven içerisinde olacak. Sandık görevlilerimiz, yedek sandık görevlilerimiz, müşahitlerimiz, okul sorumlularımız, kat sorumlularımız, okul bilişim sorumlularımız, ilçelerdeki bilişim sorumlularımız, hukuk komisyonumuz, avukatlarımızla büyük bir ordu olarak sandıklara sahip çıkıyoruz." dedi.

Parti olarak anlık veriler paylaştıklarını belirten Aslanoğlu, şunları kaydetti:

"Bilişim sorumlularımız, cep telefonları üzerinden sandıkta çıkan sonucu bizimle paylaşıyor. Ayrıca ıslak imzalı tutanakları giren arkadaşlarımız var ve YSK'dan anlık veriler çekiyoruz. Sistemimiz bu üç veriyi birbiriyle kontrol ediyor. Hatalar var mı diye ve biz o hataları anında yakalayıp müdahale ediyoruz. Eğer bir uyuşmazlık varsa, YSK hatası varsa, hataları hemen yakalıyoruz. 10-15 dakika içerisinde itiraz dilekçesi vermiş oluyoruz."

40 BİN KİŞİLİK SANDIK ORDUSU

Seçmeni sandığa davet eden Aslanoğlu, “Halkımız gönül rahatlığıyla sandıklara giderek oyunu kullanmalı. Vatandaşlarımız vatandaşlık görevi olarak oy kullandıkları gibi olanakları elveriyor ise 17:00’den sonra oy kullandıkları sandıklara giderek, sandıklara sahip çıksınlar. İzmir’de 10 bin 200 civarında olan sandık sayısı 10 bin 600’e çıktı, 140 tane de gezici ve cezaevi sandığı var. Bin 654 seçim çevremiz var. Yaklaşık 40 bin kişilik bir orduyla İzmir sandıkları güven içinde olacak. 21 bin 480 sandık görevlimiz var. 2007 okul sorumlumuz var. 550 avukatımız var, baro tarafından gönderilen avukatların bu sayının içine dahil değil” diye konuştu.

"AKP SANDIK GÜVENLİĞİYLE İLGİLİ NE YAPIYOR?"

Bayraklı'da vatandaşlara ücretsiz sağlık hizmeti Bayraklı'da vatandaşlara ücretsiz sağlık hizmeti

AK Parti'den sandık güvenliğine ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadığını dile getiren Aslanoğlu, "AKP sandık güvenliğiyle ilgilenmiyor. Sandıkla ilgili ne yaptıklarını anlatmıyorlar, çok merak ediyoruz" çıkışında bulundu. 

ÖZEL, DAĞ'DAN DAHA İZMİRLİ

CHP Lideri Özgür Özel'in sık sık İzmir'e gelmesine AK Parti'den sonra İYİ Parti'den de tepkiler gelmeye başladı. Tepkilere yanıt veren Aslanoğlu, "Genel Başkanımızın evi burada. Uuzun süredir Manisada ikamet ediyor. Genel Başkanımız uzun süredir Ankara'da siyaset yapmakla birlikte evi ve ailesi hala Manisa'da. Manisa'ya geldiğinde biz İzmir'de programlar koymak ve programlara katılmasını istemek nornal süreçlerden biri. Cuma ve Cumartesi günü Manisa'da. Manisa bziim için çok önemli. Manisa'yı almak için çok çalışıyoruz. Cuma günü bizi kırmayacak ve Kemalpaşa'ya iftara gelecek. Cumartesi sabahtan yine bizi kırmayacak ve sabahtan 1-2 saat İzmir'e gelecek. Genel Başkanımız Özel, Hamza Dağ'dan daha çok İzmirli..." dedi. 

KRİZ MASASI

Seçim günü kriz masası oluşturduklarını da ifade eden CHP il başkanı Aslanoğlu, “Sabah 5 itibarıyla görevinin başında olacak. Sandık görevlilerimiz yedeklerimiz, müşahitlerimiz, okul sorumlularımız, bilişim sorumlularımız, hukuk komisyonumuz, avukatlarımızla büyük bir ordu olarak sandıklara sahip çıkıyoruz. Anlık veriler paylaşıyoruz, her bölgede bilişim sorumlusu var, sandıkta çıkan sonucu bizimle paylaşıyor. Islak imzalı tutanakları sisteme giren arkadaşlarımız olacak. YSK’dan anlık veriler çekiyoruz. Hataları anında yakalıyoruz. YSK hatası varsa hemen yakalayıp 10. dakikada itiraz dilekçesi vermiş olacağız. Çoklu sandık olan her okulda avukatlarımız bulunuyor” diye konuştu.