Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Örgütü’nde ilçe kongreleri maratonu tamamlanırken, başkanlık seçimini kazanan isimler kadar kaybeden listelerde yer alarak il kongresinde oy atma şansını yitiren başkan ve yöneticiler de konuşuldu.

CHP’de 30 ilçede yapılan seçimler sonunda 8 belediye başkanının yanı sıra il yönetiminin yarısına yakını da il kongresinde oy atma şansını kazanamadı.

8 BELEDİYE BAŞKANI DELEGE SEÇİLEMEDİ!
Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ ve Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu il delegesi seçilemedi.

İYİ Partili Dervişoğlu'ndan 'Akşener' açıklaması İYİ Partili Dervişoğlu'ndan 'Akşener' açıklaması

Menderes Belediye Başkan Vekili Erkan Özkan da il delegesi seçilmesine rağmen yapılan itiraz sonrası meclis üyesi olması nedeniyle il delegeliği düştü.

Öte yandan Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya ise uzlaşı ile gidilen kongrede kendi isteğiyle il delegesi listesinde yer almadı.

 İL KONGRESİNDE OY KULLANAMAYACAKLAR
Atama il yönetimi olduğu için doğal delege olmayan il yöneticilerinin yarısı il kongresinde oy kullanamayacak.

Kongrelerde delege seçilemedikşleri için Ali İhsan Yıldız, Orhan Polat, Polat Manduz, Emine Işık, Hafize Özkır, Gonca Altınsoy, Leman Tunus, Mehmet Şan, Nurdal Karakartal, Özgür Çağlar Akova, Özlem Ünsal, Zeki Gönen, Celal Yıldız, Şule Kavak, Tevfik Türk il kongresinde oy kullanamayacak.