Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) tüm gözler hafta sonu gerçekleşecek büyük kurultaya çevrildi. 

Bugüne kadar 19'u olağanüstü 56 kurultay yapan CHP'nin, 38. Olağan Kurultay'ı, ‘İkinci yüzyılda demokrasi ve birlik kurultayı’ sloganıyla 4-5 Kasım tarihlerinde Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek.

CHP’de İzmir’den doğal delege olan Milletvekilleri Tuncay Özkan, Deniz Yücel, Ednan Arslan, Gökçe Gökçen, Mahir Polat, Murat Bakan, Rahmi Aşkın Türeli, Rıfat Nalbantoğlu, Sevda Erdan Kılıç, Yüksel Taşkın ile YDK Üyesi Ebru Okay ve il kongresinde seçilen 56 kurultay delegesi oy kullanacak. 

Sağlık Bakanlığı 419 Eski Hükümlü ve TMY statüsünde işçi alacak Sağlık Bakanlığı 419 Eski Hükümlü ve TMY statüsünde işçi alacak

Hangi isimler 'Değişim' dedi? 

CHP İzmir Milletvekillerinden Murat Bakan, Gökçe Gökçen ve Deniz Yücel değişimden yana tavır koyan doğal delegeler oldu. Süreçte il kongresinin ardından seçilen 55 kurultay delegesi Genel Başkan Kılıçdaroğlu lehine imza verirken, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, Eski Buca İlçe Başkanı Hacer Taş ve Eski Bornova İlçe Başkanı Ertürk Çapın imzalarını geri çekerek taraflarını Özel olarak açıkladı.