Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Örgütü'nde ilçe kongreleri takviminin son günü Çiğli Örgütü de yeni başkanını seçmek için sandık başına gidiyor. 

İYİ Parti'de Müsavat Dervişoğlu genel başkanlığa adaylığını açıkladı İYİ Parti'de Müsavat Dervişoğlu genel başkanlığa adaylığını açıkladı

Çiğli Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleşen kongreye CHP İzmir Milletvekili ve YDK Üyesi Mahir Polat, CHP İzmir Milletvekili Deniz Yücel, CHP YDK Üyesi Ebru Okay,  MYK Üyesi Ayten Gülsever, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, il, ilçe yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.

Mevcut Başkan Mert Özcan'ın aday olmadığı ve divan başkanlığını CHP İzmir Milletvekili Deniz Yücel'in yaptığı kongreye sandığa 1 gün kala sağlanan uzlaşı sonucu Erkan Akar tek aday olarak gidiyor. 

Erkan Akar, Şirin Akgül ve Hüseyin Çetin ilçe başkan adaylıklarını açıkladıkları süreçte 2 isim Akar lehine çekilirken, CHP Çiğli'de bir ilke de imza atıldı ve kongrenin ortak listeyle yapılmasına karar verildi. 

ÖZCAN: 455 SANDIKTA BİRİNCİ PARTİ ÇIKTIK 
Kongrede konuşan CHP Çiğli İlçe Başkanı Özcan, geride kalan 5 yılda oldukça başarılı bir süreç geçirdiklerinin altını çizerken, "İzmir’de öbek çalışmalarını ilk bitiren ilçelerden bir tanesi olduk. En fazla parti içi eğitim veren ilçe olduk. O da yetmedi, öbek çalışmamız bitmesine rağmen ikinci kez öbek çalışması yürüttük, ev ziyaretleri gerçekleştirdik" dedi. Özcan, "Ben Çiğli Örgütüne, Çiğlililere teşekkürü bir borç biliyorum, Milletvekilliği seçiminde 26 mahallede 455 sandıkta birinci parti olduk. Cumhurbaşkanlığı seçiminde de Sayın Genel Başkanımızı yüzde 73 gibi rekor bir oy oranı destekledik. Bu başarıdan dolayı çok ama çok mutluyum.   Çiğli’de bir başarı var. 2019 yerel seçimlerinde de yüzde 62 gibi rekor bir oyla seçim kazandık.  Genel Seçimlerde de keza öyle oyumuzu arttırdık" diye konuştu. 

YÜCEL: BURADAN GÜÇLENEREK ÇIKACAĞIZ! 
Divan Başkan Yücel ise eski yönetime teşekkür ettiği konuşmasında, "Yakın zamanda çok kritik bir seçim atlattık. Sayın Genel Başkanımız önderliğinde bir kader seçimi yaşadık, her seçime kader seçimi derler. Evet öyledir, ülkeyi 5 sene yönetecek kişiye, kadrolarına oy verirsiniz. Çok çalıştık ülkemizi barışa ve huzura götürecek partilerle ittifak yaparak seçime girdik ama yetmedi, az bir farkla kaybettik. Bundan sonra ne yapmalıyız önümüzdeki yerel seçimlere çok iyi hazırlanmalıyız. Bunu geçtiğimiz yıllarda başardık yine başarmalıyız Cumhuriyet Halk Partisi'nde kongreler düğün havasında geçer, konuşarak, fikir alışverişi yaparak, istişare ederek hatalarımızı tespit eder güçlenerek yolumuza devam ederiz. Önümüzde yerel seçimler var. Bu mücadeleye hazırlanmamız lazım bugün buradan da güçlenerek çıkacağımıza eminim" mesajlarını verdi. 

POLAT: CHP'Yİ HİÇ KİMSE DIŞARINDAN ŞEKİLLENDİREMEZ! 
CHP YDK Üyesi ve İzmir Milletvekili Polat ise kongre konuşmasında şunları kaydetti: 5 yıl olmuş... Mert Başkan seçileli yaz kış ne zaman bir birimize ihtiyaç duysak hep beraber çalıştık, hakkını teslim etmem lazım. Emeklerin için teşekkürler. Bu mücadele bitmiyor başkanım bu mücadeleye hep beraber devam edeceğiz. Bir seçim atlattık, biz kazanmayı umarken ne yazık ki aramızda eşitsiz bir seçim vardı ve kazanamayınca da parti içinden çok eleştiriler gelmeye ve dışarıdan parti dizayn edilmeye çalışıldı. Yani bu salonun içinde bulunanlar dışında hiç kimse CHP’yi şekillendiremez, üyelerimiz de buna izin vermez. Gazeteciler ve televizyoncular ile başladı bu süreç. Neymiş 'Sayın Kemal Kılıçdaroğlu değişsin'... Ya tek mi seçime girdi? Diğer genel başkanlar ve 2 Büyükşehir Belediye Başkanı da  var. Bir kazanamama varsa o zaman herkes önce kendisinin içine bakacak” diye konuştu. Polat, "Ben kimseden korkmam Can Atalay’ı, Osman Kavala’yı, Merdan Yanardağ’ı selamlamak istorum. İçeriye de tıkarsanız gider yatarız. Günün sonunda da hak galip gelecek. Büyük bir uzlaşı sağladığınız için de önünüzde eğiliyorum. Seçilecek ilçe örgütünün her zaman arkasındayım" mesjalarını verdi.