Dün İzmir Büyükşehir Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda, TİS görüşmelerinden sonuç alamadıklarını için eylem yapan ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay ile görüşme taleplerini dile getiren İzBB memurları, Kültürpark 1 Nolu Hol önünde eyleme başladı. Memurların eylemine, ilçe belediyelerinde çalışan memur ve işçilerden de destek geldi.

Memurlar hollere girdi

İzmir'de site sakinleri arıtma tesisi yapılmasını istiyor İzmir'de site sakinleri arıtma tesisi yapılmasını istiyor

TİS görüşmelerinden sonuç alınamaması üzerine Tüm-Bel Sen'li İzBB memurları Kültürpark'taki Hollere binlerce kişiyle girdi. Tüm-Yerel Sen ve birçok sendikadan destek alan Tum-Bel Sen'li memurlar, binlerce kişiyle holler içerisinde sloganlarla dolaşmaya başladı.

Barikat yıkıldı

Slogan atarak dolaşan memurlar İzmir Sanat'ın önüne kurulan barikatı yıktı. İzmir Sanat'a girmeye çalışan memurlar içeri alınmazken İzBB Başkanı Tugay'ın da içeride olduğu öğrenildi.

Tugay’la görüşmeden gitmeyeceğiz

Barikatlarla kapatılan İzmir Sanat binası önüne barikatları aşarak giren memurlar, bina önünde oturma eylemi başlattı.Bin kişiyi aşan bir kalabalıkla İzmir Sanat önünde oturma eylemine başlayan memurlar, Tugay ile görüşene kadar bina önünde eylemlerine devam edeceklerini açıkladı.

Memurlar CHP İl Başkanlığı'na yürüyor

İzmir Sanat önünde oturma eylemi başlatan memurlar, sorunun kaynağı ve SDS'lerin parti politikası olduğunu söyleyerek CHP İzmir İl Başkanlığı'na yürüyeceklerini ifade etti. Tüm-Bel Sen 1 Nolu Şube Başkanı Cevdet Keleş, "CHP'li belediyelerde yaşadığımız SDS sorununu CHP'nin politikalarının sonucu olarak görüyoruz. Bu sorunun kaynağına yürüyeceğiz" dedi.

CHP ÖNÜNDE PROTESTO! 

Sosyal Denge Tazminatının  tüm ilçe belediyelerinde kırpılmak istendiği ve bu kararının CHP Genel Merkezi tarafından alındığını öğrenen memurlar CHP İzmir  İl Başkanlığı önüne doğru yürüdü. İl Başkanlığı önünde 'hak hukuk adalet' slogaları atıldı.