Buca Belediyesi’nin “Yüzme Bilmeyen Çocuk Kalmasın” projesi kapsamında 6 yıl önce yüzmeye başlayan Irmak Yeşilçavdar, mayıs ayında düzenlenen Uzun Kulvar Millî Takım Seçmesi’nde sırt üstü yüzme dalında elde ettiği dereceyle millî takımda forma giymeye hak kazandı. 7-9 Haziran tarihlerinde Bulgaristan’ın Varna kentinde gerçekleşecek Black Sea Cup’ta ülkemizi temsil edecek Yeşilçavdar, Buca’nın da gururu oldu. 

Kuşadası'nda bayram tatilinin gözdesi 'Ada Camping' oldu Kuşadası'nda bayram tatilinin gözdesi 'Ada Camping' oldu

BAŞKAN DUMAN’DAN TAM DESTEK

Millî sporcuyu ziyaret eden Buca Belediye Başkanı Görkem Duman, “Irmak,  başarılarıyla bizi gururlandıran bir sporcumuz. Kendisine destek vermekten onur duyuyoruz. Bulgaristan’dan iyi haberlerle döneceğine inancımız tam. Buca’da yaşayan her gencimiz, her çocuğumuz bizim için çok kıymetli. Güzel bir gelecekleri olması için ailelerine ve kendilerine her anlamda desteği sürdürmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

 Buca Belediyesi sayesinde tanıştığı spor ile hayatında yeni bir kapı aralandığını belirten Irmak Yeşilçavdar ise “7 Haziran’da Bulgaristan’da düzenlenecek Yıldızlar Milli Takım Yarışı’nda ülkemizi ve Buca Belediyesi’ni gururlandırmak istiyorum” diye konuştu.