Başkan Tugay’dan Bayraklı Şehir Hastanesi'ne monoray Başkan Tugay’dan Bayraklı Şehir Hastanesi'ne monoray

Ücretsiz olarak hizmet sunan merkezlerle ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Erhan Kılıç, “Her bir çocuğumuzun en iyi şartlarda yetişmesi tek dileğimiz" dedi.

AW095332_01
Buca Belediyesi’nin eğitimde fırsat eşitliği oluşturmak amacıyla hayata geçirdiği Yarı Zamanlı Okul Öncesi Eğitim Merkezleri, dar gelirli aileler için can suyu oldu. Merkezler sayesinde 4-6 yaş arası çocuklar okul öncesi eğitimine ücretsiz olarak ulaşırken, ebeveynler zamanlarını istedikleri gibi değerlendirme imkanı buldu. Çocukların yarınlarımız olduğu bilinciyle hareket ettiklerini belirten Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, “Okul öncesi eğitim, çocuğun gelişim alanlarını destekleyerek yetişkinlik döneminde daha üretici olmasına, var olan potansiyelini ortaya çıkarmasına, yani kendisini keşfetmesine imkan sağlar. Çocuklar için oldukça önemli olan bu dönemde yanlarında olmak, onları geleceğe hazırlamak bizim için çok kıymetli. Her bir çocuğumuzun en iyi şartlarda yetişmesi tek dileğimiz” diye konuştu.

AW095332_02
Buca Belediyesi Yarı Zamanlı Eğitim Merkezleri, profesyonel öğretmen ve yönetici kadrosu ile Şirinyer, Gediz, Ufuk, Kozağaç, Buca Koop ve Yenigün semtlerinde hizmet veriyor. Okul öncesi eğitimler hafta içi sabah 09.00-12.30, öğleden sonra ise saat 13.30-17.00 arasında gerçekleştiriliyor. Merkezlerde eğitim gören çocuklar eğitim hayatına daha donanımlı başlıyor.