Bornova Belediyesi'nin Kasım ayı Olağan Meclis Toplantısı'nın birinci oturumu Bornova Belediyesi Meclis Salonu’nda yapıldı.

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Sürdürülebilir Ulaşım ve Su Yönetimi Projesi ile ilgili 500 bin Euro'luk bir Avrupa Birliği projesinin sonuçlandığını açıkladı.

SÜRDÜRÜLEBİLİR SU PROJESİNE 500 BİN EURO
Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, istihdam fuarı ve AB projesiyle ilgili olarak, “Yerel yönetimler ve sivil toplum örgütleri işbirliğiyle açılan istihdam fuarını gerçekleştirdik. Katılım çok yüksek oldu. 6 ayda bir yapılmasının doğru olacağını düşünüyoruz. Üniversite belediye işbirliği anlamında, yaptığımız yerel yönetim hizmetlerinde sürdürülebilir su yönetimi projesiyle 500 bin liralık AB  projesi sonuçlandı. Bornovamıza hayırlı olsun. Dış işleri müdürlüğündeki tüm ekiplere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu, bu yıl içinde aldığımız ikinci projeydi. Daha önce Yeşil Gelecek projesiyle 110 bin euro almıştık” dedi.

Simge yüzük Karşıyaka Nikah Sarayı’na geri döndü Simge yüzük Karşıyaka Nikah Sarayı’na geri döndü

'KULÜPLER GENELLİKLE PARA İSTİYOR'

Başkan İduğ, nakit konusunda dikkatli davrandığını söyleyerek, "Genellikle kulüpler para, nakit istiyorlar. Ben de nakit konusunda biraz daha dikkatli davranıyorum. Gerçekten de 2019, 2010 yılında da Bornova belediyesinde meclis üyesi olduğum dönemde Spor kulüp başkanıydım. O dönemde bunları çok yaşamış biriyim. İhtiyaçları olabildiğince karşılayan bir yapıdayız. İkincisi bu amatör sporcular ile ilgili bizim bir sağlık kulübü çalışmamız vardı. O da sonuçlandı. Önümüzdeki hafta basketbol salonunun olduğu yerde garajın karşısında bir sağlık kulübümüz oluşacak. Bu amatör oyuncuların sakatlıklarını iyileşmesini sağlayacak bir ekibimizde hizmet verecek. Spor Komisyonu kurmuştuk. Bu komisyon bu konuyu gündeme alsın. Vermekten yana bir sıkıntımız yok ama doğru kararların alınmasını isterim. Bu rakamlar küçük rakamlar değil sonuçta vatandaşlarımızın verdiği vergileri en doğru şekilde kullanmaya çalışıyoruz. İhtiyaç olan her yerde 4 değil 40 milyon verilir. Tesis yapılacaksa 400 milyon verilir hiç önemli değil. Komisyonumuz toplansın bir karar versin" dedi.