Büyükşehir’de şirketlerin büyük bölümüne yönetim kurulu başkanı ve genel müdür atamaları yapan başkan Tugay, şirketlerde tasarrufa gidiyor. Yönetim kurulu üye sayılarını fazla bulan Tugay, sayıların düşürülmesini istedi. Yapılacak olağanüstü genel kurullarla hem sayı düşülecek hem de yeni dönemde çalışılmak istenmeyen ancak istifa etmeyen yönetim kurulu üyeleriyle yollar bu şekilde ayrılmış olacak.

İzmir Uluslararası Çoksesli Korolar Festivali sona erdi İzmir Uluslararası Çoksesli Korolar Festivali sona erdi


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, göreve geldikten sonra kadro çalışmalarını büyük ölçüde tamamlarken, şirketlerin bir çoğunda yönetim kurulu başkanı ve genel müdür atamaları gerçekleştirmişti.

Tugay, şirketler için tasarruf kararı aldı. Yönetim kurulu üye sayılarını fazla bulan Tugay, sayıların düşürülmesini istedi.

Şirketlerde yönetim kurulu üye sayısında azaltılmaya gidilecek. Bunun için şirketlerde olağanüstü genel kurul yapılacak.

Eski başkan Tunç Soyer döneminde mart ayında yeniden belirlenen yönetim kurullarında yapılacak azaltmayla birlikte yeni dönemde devam etmesi istenmeyen ancak istifa etmeyen yönetim kurulu üyeleriyle de yollar ayrılmış olacak.