AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı Sosyal Medya aracı olan X üzerinden, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e Buca Cezaevi projesi için "CHP’li Tunç Soyer’in Buca Cezaevi üstünden yaptığı yine şov, yine yalan ve kendisi ile çelişki! Cezaevi, bir utanç abidesi gibi kentin ortasındayken; yıkan, taşıyan hükümet! Yerine rekreasyon alanı, pazar yeri, trafiği rahatlatan yol ve sosyal konut barındıran bir proje hazırlayan hükümet!" diyerek sert çıkıştı. 

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı Sosyal Medya aracı olan X üzerinden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e şu şekilde konuştu:

Ödemiş'e müjde: Kent Lokantası açılıyor Ödemiş'e müjde: Kent Lokantası açılıyor

"Bugüne kadar tek bir ağaç dikmeyen; yeşil alanların bakımından bile bihaber; Çöpten patlamaya hazır dağlar oluşturan; İzmir’i depreme, sel baskınına teslim eden; Kokuya, alt yapıya, trafiğe çözüm üretemeyen CHP’li Tunç Soyer’in Buca Cezaevi üstünden yaptığı yine şov, yine yalan ve kendisi ile çelişki! Cezaevi, bir utanç abidesi gibi kentin ortasındayken; yıkan, taşıyan hükümet! Yerine rekreasyon alanı, pazar yeri, trafiği rahatlatan yol ve sosyal konut barındıran bir proje hazırlayan hükümet! Başından itibaren AVM yapılmasını planlayan CHP zihniyeti! Şehrin yararına her projeye itiraz eden, olup biteni çarpıtan, kendilerine siyasi rant sağlamak derdine düşen yine onlar! Hal böyleyken söylenecek tek şey var: Hizmet edememenin dayanılmaz ağırlığı o kadar büyük ki üstlerinde; kimse hizmet etmesin, yatırım yapmasın istiyorlar! Ama nafile… Çünkü; istedikleri kadar engellemeye çalışsınlar; İzmir için üretmeye, çalışmaya devam edeceğiz."