Bayraklı Belediye Meclisi Haziran ayı ilk oturumu Başkan Serdar Sandal idaresinde gerçekleştirildi.

OTURUMDA NELER YAŞANDI?

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan AK Partili Meclis Üyesi Ahmet Öztep ilçede 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Gümüşpala Atatürk Caddesi’nde yapılan bayraklama çalışmasında belediye personelinin kendisinin de aralarında bulunduğu bir grup tarafından darp edildiği iddiası hakkında açıklamalarda bulundu.

Pet İzmir 2023 açıldı Pet İzmir 2023 açıldı

BAYRAKLAMA GERGİNLİĞİ ATIŞMASI

AK Partili Öztep, kimsenin kendisinin bayrak sevgisini sorgulayamayacağını ifade ederken, olay sırasında belediye personelini vatandaşın balkonuna izinsiz şekilde çıkmamaları yönünde uyardığını, tartışmanın o esnada ev sahibinin gelmesiyle birlikte başladığını ifade ederek çıkan haberleri yalanladı. AK Partili Öztep, belediye çalışanlarının ifadeyi geri aldıklarını ve baskıyla verdiklerini ileri sürdü.

Öztep'e yanıt veren Başkan Serdar Sandal ise, "Öncelikle arkadaşlarımızın orada darp edildiği bir gerçek, yalan yanlış yok! Parçalanan, yere atılan bayrak var mı? Kimin yaptığını, ne yaptığını bilmem, çocuklar kendi ifadelerini verdiler ardından bize gelen bilgi aile büyükleri araya girdiler ve dava geri çekildi. Takdir arkadaşlarımızındır, seçim süreçlerinde böyle gerginlikler olur. Burada mesele şu, 'yalanlar, iftiralar' gibi ağır ifadeler. Bunları sana iade ediyorum. Ben genel seçimde kimin ne yaptığını, ne tür iftiralarda bulunduğunu, sonra ne gibi itiraflarda bulunduğunu burada konuşmayalım. Bu yargıya intikal etmiş bir konu, hakkını ara!" diye konuştu.

TARİHİ YENİLGİNİZ!

Başkan Sandal AK Parti sıralarından tepkiler yükselince konuşmasına şu sözlerle devam etti: Kuruma hakim olup olmadığımızı Bayraklı seçim sonuçlarına bakınca görürsünüz. Yüzde 35'siniz. MHP ile birlikte toplam oyunuz yüzde 35, toplam oyunuz değil tarihi yenilginiz yani!

SANDAL: "AZRAİL OLSANIZ GERİ ADIM ATMAYIZ"

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Abdullah Aktaş da seçim sonuçları üzerinden bir konuşma yaparak Başkan Sandal’a seslendi ve “Seçimden sonra olmayacaksınız demiştiniz olmaya devam ediyoruz” dedi.
Bu çıkış sonrası tansiyon yükselirken, Aktaş’ya yanıt veren Sandal, “Bizim seçim sonuçlarıyla terbiye edilebilecek bir halimiz yok. Biz bildiğimiz doğruda Azrail de olsanız bir adım geri atmayız” dedi. Atışmada bu kez Aktaş’tan da “Sizi tebrik ediyoruz, kalp yapmaya devam edin” çıkışı geldi. Sandal bu çıkışa, “Biz kalp yapmaya devam edeceğiz, siz de Suriyelilere, Afganlara kalp yapın” diye yanıt verdi.

Aktaş bu atışmanın ardından sözlerine şöyle devam etti: Eğer CHP’de bir koltuk değişimi olursa, siz de nasıl ilk geldiğinizde akraba kontenjanından geldiniz ya, maalesef sizi de çok zor günler bekliyor. Bir sonraki yerel seçimde siz burada olmayacaksınız.

SİYASİ İSTİSMAR MALZEMESİ YAPTINIZ!

Sandal bir kez daha söz alarak, “Burada hiç kimse seçimle olan bir işi eleştirmiyor, kimse de ‘Ben bu sonucu tanımam’ da demiyor. CHP olarak bizim de fikrimiz seçim sonrasında inşallah memleketimiz için hayırlı olur ama vatandaşımızın temel dertleri seçim sonrasında çözülmüş müdür? Hayır. Bankalar hala krediye kapalı mı? Evet. Bu ülkede hiç kimsenin devletin güvenliği ile ilgili ne de savunma sanayi ile ilgili bir derdi olmaz, inşallah da 10 kat fazlası yapılır. Ama siz bunu siyasi istismar malzemesi yaptını ilk defa. İnsanların ekmeğini, aşını, işini bununla unutturdunuz. Evine ekmek götürmek götüremeyen adama İHA, SİHA uçararak sizi doyuracağız mı dediniz? Eğer Sayın Cumhurbaşkanı parti kimliğini bir tarafa bırakırsa herkesin Cumhurbaşkanıdır, burada bir problem yok” dedi.

KARŞISINIZDA GERİ ADIM ATACAK KİMSE YOK!

Sandal, AK Parti sıralarında da, “Şuan özgüveniniz tavan yapmış olabilir ama bunu çok abartmayın. Belediyeler Birliği’nden CHP’yi dışlayabilirsiniz, 6-7 televizyon için soruşturma başlatabilirsiniz ama şundan emin olun ki karşınızda bir adım geri atacak kimse yok” diye seslendi.