Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Genel Merkez'deki makamında görüştü.

Olaylı Çiğli Kongresi sonrası yakın çevresine Ankara'ya gideceğini ve kongrede yaşananları Kılıçdaroğlu'na anlatacağını aktaran Gümrükçü, CHP lideri Kılıçdaroğlu ile bugün bir araya geldi.

İYİ Parti'den CHP'ye  Fedakârlık sırası sizde İYİ Parti'den CHP'ye Fedakârlık sırası sizde

Başkan Gümrükçü görüşmeye ait fotoğrafı sosyal medya hesaplarından "Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ettim; İzmir’imize ve Çiğli’mize sevgilerini yolladı." notuyla paylaştı.

KONGREDE NELER OLMUŞTU?

27 Ağustos Pazar günü gerçekleştirilen Çiğli Olağan İlçe Kongresi öncesi taraflar uzun görüşmeler sonucu 'tek aday ortak liste'de uzlaşmıştı. Anlaşma kapsamında adaylardan Şirin Akgül ve Hüseyin Çetin, Erkan Akar lehine çekilmiş ve kongre tek aday yapılmıştı. Erkan Akar kongrede seçilirken, salona gelen listenin değiştirildiği öne sürülmüştü. Daha sonra kongrede olaylar çıkmış bir delege oy sandığını fırlatarak kırmıştı. Seçim çevik kuvvet nezaretinde yapılmıştı. 

Listeye istediği isimler yazılmadığı ve anlaşmaya uyulmadığı gerekçesiyle Utku Gümrükçü il delegeliğinden istifa ederken, yaşananları Ankara'ya giderek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na bizzat aktaracağı öğrenilmişti.