Kemalpaşa’da metruk yapılar bir bir yıkılıyor Kemalpaşa’da metruk yapılar bir bir yıkılıyor

Bornova Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Ömer Eşki yönetiminde gerçekleştirildi.

Cumhur İttifakı Grubu, Bornova Meydanı ve bazı alanları kapsayan yeraltı otoparklarına ilişkin önerge verirken, CHP Grubu ise bunun zaten belediyenin asli görevi olduğunu belirterek, önergenin komisyonlara sevkinin gereksiz olduğunu ifade etti.

Başkan Eşki ise "Biz görevi devralalı 1 ay olmadı, 6 ay sonra biz bu konularda eksik kalsak önerge verseniz tamam. O zaman kaldırım yapılması, ağaç dikilmesi önergesi de verelim. Zamanlama olarak manidar buldum" dedi. 

BORNOVA'YA YENİ MÜDÜRLÜKLER GELİYOR

Tesisler, Ulaşım Hizmetleri, Belediye Tiyatro, Müze, Kentsel Tasarım, Kentsel Dönüşüm ve AR-GE Müdürlüklerinin oluşturulmasına yönelik önerge meclis gündemine geldi. Yeni kurulacak müdürlüklere yönelik bilgi veren Başkan Eşki, "Bornova'da birçok pazaryeri var, bu pazaryerlerine ilişkin çok sayıda şikayetler var. Tesisler müdürlüğümüz pazaryerlerinin sorunlarını çözmek için kuruluyor. Ulaşım hizmetleri müdürlüğümüz ise araçların koordinasyonu, yedek parçaların takibini yapacak. Tiyatro Müdürlüğümüz vardı ama kapatılmıştı, biz tekrar kurup ulusal anlamda daha iyi yerelere taşıyacağız. Bornova'da çok müzemiz var, bu alanda da  hedeflerimiz yüksek. Dünya Bankası'ndan birçok hibe ve kredi almak istiyoruz" diye konuştu.

AK PARTİ'DEN EŞKİ'YE TEŞEKKÜR

Cumhur İttifakı Grubu yeni kurulacak belediyelerde çalışacak personel ve araç giderlerini hatırlatarak, "45 milyon belediyeye külfet getirecek. Bu müdürlüklerin bütçesi yok. Tiyatro Müdürlüğü vardı Mustafa İduğ kapattı, kapatmasına muhalefet etmiştik, size açacağınız için teşekkür ederiz" dedi.