Aliağa'da CHP Grup Sözcüsünden şok eden gaf Aliağa'da CHP Grup Sözcüsünden şok eden gaf

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir’de tamamlanan ilçe kongreleri sonrası gözler 16 Eylül'de gerçekleştirilecek CHP İzmir Olağan İl Kongresi'ne çevrildi.

İl Başkanı Şenol Aslanoğlu'nun adaylığına kesin gözüyle bakılırken, Mehmet Şakir Başak'ın da 30 Ağustos'ta adaylığını açıklayacağı kulislerde konuşulurken, adaylık için ilk resmi açıklama Konak eski İlçe Başkanı Aytekin Tunus'tan geldi.

Aytekin Tunus bugün yaptığı basın bildirisi ile adaylığını resmen açıkladı.

"YOLA ÇIKMA KARARI ALDIM"

"Cumhuriyet Halk Partisinin değerli üyeleri, yoldaşlarımız, kardeşlerimiz, sevgili İzmirliler; Ülkemizin içinde bulunduğu şartlar hepimizin malumu 14-28 Mayıs seçimlerinde yaşadığımız hayal kırıklığı hepimizin hafızasında ve yeni bir heyecan, yeni bir umut, yeni bir coşku hepimizin isteği... İşte bu nedenle Cumhuriyet Halk Partisi’mizin 16  Eylül 2023 tarihli İzmir İl kongremizde, az önce söylediğim heyecanı, coşkuyu, umudu yeşertmek adına il başkan adayı olmak için yola çıkma kararı almış bulunmaktayım.

"YENİ BİR BAŞARI HİKAYESİ YAZMAK İÇİN ADAYIM"

Amacımız il başkanlığımızın liderliğinde ilçelerimize, mahallelerimize dokunup heyecanı yeniden yeşertmek.Kendisini ötelenmiş, incinmiş hisseden, üzgün, kırgın insanımızı yeniden kazanmak.Herhangi bir bahanenin ardına sığınmadan sadece 6 ay sonra yapılacak yerel seçimlere inanç ve coşkuyla hazırlanmak, yeni bir başarı hikayesi yazmak için adayım.Yol haritamızı ve projelerimizi önümüzdeki günlerde düzenleyeceğimiz basın toplantısıyla sizlere duyuracağız."