Cumhur İttifakı Kemalpaşa’dan, Başkan Türkmen’e tepki Cumhur İttifakı Kemalpaşa’dan, Başkan Türkmen’e tepki

AK Partili Saygılı'ya özür dileme çağrısında bulunan Aslanoğlu, "İzmirlilerden, haklarını hiçe saydığınız, proje finansmanlarını keyfinize göre beklettiğiniz için özür dileyin. Laf kalabalığıyla kendi ayıbınızı örtebileceğinizi sanıyorsanız, İzmirlileri hala tanıyamamışsınız demektir. Kendinizi komik duruma düşürmeyin, özür dileyin” sözleriyle cevap verdi. 

Aslanoğlu, Saygılı ’ya şu sözlerle selendi:

Ülkeyi getirdiğiniz durum ortada enflasyon almış başını gitmiş bu nedenle ek finansmana ihtiyaç duyuyor İzmir’in projeleri. Büyükşehir belediyemiz projelerin finansmanı da sizden istemiyor, zaten kendisi bulmuş, bir imza atıp onay vereceksiniz sadece. Bu imzayı 500 küsur gündür atmaktan imtina ettiğinizi söyledim kıymetli mevkidaşım. Laf kalabalığına gerek yok. Projenin devamı için bulduğumuz finansmanın onayını 500 gün beklettiniz mi bekletmediniz mi?

BİZ DE İZMİRLİLER DE OLAYLARA VAKIFIZ, SİZ ENGELLEMEYİN YETER
AK Parti il başkanı Saygılı’nın kendisine yönelik “İzmir’in olaylarına vakıf değil” eleştirisine de yanıt veren CHP İzmir il başkanı Aslanoğlu, “Şehrin olaylarına Vakıf olmadığımı söylemiş Sayın Saygılı. Bunu da İzmirlilere söylemiş. İzmirli kimin olaylara vakıf olduğunun da kimin çözüm yolları için canla başla çalıştığının da farkında. İzmirli, kimin yoluna taş koymaya çalıştığının, projeleri ve finansman onaylarını kimin keyfine göre geciktirdiğinin de farkında. Anlayacağınız biz de İzmirli de olaylara yeterince vakıfız. Yeter ki siz İzmir’i engellemeyin, hizmetimizi geciktirmeye çalışmayın. İzmirli bu beyanlara bakıp tek şey soruyor size. Hakkımız olanı neden 500 gün beklettiniz? Bu konuda varsa bir özrünüz İzmirlilerden özür dileyin. Yok, işi laf kalabalığına döküp, gürültüye boğup, alakasız yerlere çekerek İzmirliyi kandırabileceğinizi, kendi ayıbınızı örteceğinizi sanıyorsanız, İzmirlileri hala tanıyamamışsınız demektir” dedi.