Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir adayı Hamza Dağ ve AK Parti İl Başkanı Bilal Saygılı Ankara'ya giderek genel merkezde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile 2,5 saati aşan toplantı neticesinde İzmir'de 30 ilçenin adaylarını netleştirmişti. İzmir programı netleşen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 27 Ocak Cumartesi günü ilçe adaylarına açıklamak üzere İzmir'de olacağı kesinleşti.

AK PARTİ'NİN GÜÇLÜ İSMİ KONAK ADAYI

AK Parti İzmir Milletvekili olarak iki dönemdir görev yapan Ceyda Bölünmez Çankırı'nın İzmir'in Merkez ilçesi Konak'tan aday olarak gösterilmesi kesinleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın telefon açarak adaylığını tebliğ ettiği öğrenilen Çankırı'nın İzmir'e gelerek ekibi ile çalışmalara başlayacağı öğrenildi.

Tugay ve Güç Aliağa'da vatandaşlarla buluştu Tugay ve Güç Aliağa'da vatandaşlarla buluştu

KULİSLERE İSMİ DÜŞEN ÇANKIRI HEYECAN YARATTI

İki dönemdir İzmir milletvekilliği yapan Ceyda Bölünmez Çankırı’nın ulaşılabilir olması, sorunları çözüm noktasında hızlı netice alması ve zamanın tümünü İzmir'de geçirmesi en büyük avantajı olarak kulislerde konuşuluyor. İzmir’de sahada yaptığı çalışmalar ve vatandaşlarla kurduğu iletişim sayesinde en çok beğenilen ve sevilen isimler arasında.

AK PARTİ EN GÜÇLÜ İSMİNİ ADAY GÖSTEREREK KONAK’TA İDDİALI

2019 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi adayı %63.21 AK Parti adayı ise %33,50 Oranında oy alarak umduğunu bulamamıştı.

2024 yerel seçimlerinde İzmir için iddialı olan AK Parti Merkez ilçe olan Konak'ta en güçlü ismini sahaya sürerek yerel seçimlerde iddialı olduğunu gösteriyor.