AK Parti ve CHP arasıda başlayan 'meşruiyet' tartışmaları tam gaz devam ediyor. CHP YDK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik arasında başlayan gerilime İzmir il başkanları da müdahil oldu. CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu'nun ardından AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı'da sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. 

Yerel seçimleri işaret eden Saygılı, "Saldırganlıkla, yalan dolanla, entrikalar ve pazarlıklarla beslendiğiniz bir CHP klasiğini köpürterek, almayı umduğunuz ama bu kez çok daha büyük hezimete uğrayacağınız 2024 Mart sandığına hazır olun…" dedi. 

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı'nın açıklaması şu şekilde;

İYİ Partili Dervişoğlu'ndan 'Akşener' açıklaması İYİ Partili Dervişoğlu'ndan 'Akşener' açıklaması

"CHP; İzmir’e sırtını dayamış; yaşadıklarından hiç ders çıkarmamış; Milletin mesajını her zamanki gibi alamamış! Şaibelerinin hesabını tek satır verememiş; Kendi kaset hikâyelerini unutmuş; Konuşuyor… Konuşuyor… Konuşuyor… Hiç suç bastırmayın! Cumhurbaşkanımıza ve makamına hakaret ettiniz. Milletin iradesine, tercihine hakaret ettiniz. Alamadığınız her seçimdeki gibi bir kulp peşindesiniz. Saldırganlıkla, yalan dolanla, entrikalar ve pazarlıklarla beslendiğiniz bir CHP klasiğini köpürterek, almayı umduğunuz ama bu kez çok daha büyük hezimete uğrayacağınız 2024 Mart sandığına hazır olun…"