CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaret sözlerine AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı’dan çok sert tepki geldi. Polat’a siyasette seviye hatırlatması yapan Bursalı, siyaset tarlasında hala öküzle çift süren siyaset kurnazısın dedi ve vasatlık seviyesinin dibi benzetmesi yaptı.

Ümit Özlale İyi Parti’den istifa etti Ümit Özlale İyi Parti’den istifa etti

Polat’ın sözlerine çok sert tepki gösteren Bursalı şunları söyledi: 

“Halk içinde bir sözümüz vardır Polat’ın durumu da aynı o hesap; Vekil olmuş ama adam olamamış!  Bu sözleriyle siyaset tarlasında hala öküzle çift süren siyaset kurnazısın. Lekesi sıçrayan çirkefsin. 


Kendi partisinin kongrelerinde yuhalanmaktan, kendi mahallesinde bile kapısını çalacak 10 köy bulamayan bir siyaset esnafı kalkmış milletin helal oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanına dil uzatma hadsizliğinde bulunmuş. Bu halinle vasatlık seviyesinin de dibisin! 
Bu üslup ve siyaset seviyesi aslında CHP’nin bildik seviyesi. Son 22 yılda 13 kez bu seviyeye prim vermeyen bu necip millete ve sandıkta yenemedikleri AK Parti ve Sayın Cumhurbaşkanımıza ağıza alınmayacak hakaret ve iftiralarla saldıranlara en güzel cevabı yine milletimiz verecektir. 
Milletin oylarıyla iki kez seçilmiş Cumhurbaşkanımıza hakaret, Türk milletine hakarettir. 
Cumhurbaşkanımıza hakaret, devletimize hakarettir. Haddini bil!’’