Seçimlerin bitmesine rağmen siyaset durulmuyor. AK Parti İzmir İl Yönetim Kurulu'nda yer alan Mustafa Kandil görevinden istifa etti. Mustafa Kandil, bu kararı AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı'nın kadrosunu oluştururken, kolaylık sağlaması ve elini güçlendirmesi için aldığını açıkladı.

İŞTE O AÇIKLAMA:

Doğuştan zırhlı, yerli ve milli 'TULGA' jandarma giydirmesiyle ilk kez sergilendi Doğuştan zırhlı, yerli ve milli 'TULGA' jandarma giydirmesiyle ilk kez sergilendi

"Yaklaşık beş yıldır görev aldığım, Teşkilatlarında olmaktan büyük bir onur ve gurur duyduğum Ak Parti İzmir İl Yönetim Kurulu Üyeliğinden bugün itibariyle istifa ediyorum.

KIYMETLİ DAVA ve YOL ARKADAŞLARIM!!!
Yaklaşık beş yıldır görev aldığım, Teşkilatlarında olmaktan büyük bir onur ve gurur duyduğum Ak Parti İzmir İl Yönetim Kurulu Üyeliğinden bugün itibariyle istifa ediyorum.
Göreve geldiğim andan itibaren İl Başkanlarımızın himayesinde, TÜRKİYE CUMHURİYETİ 13. CUMHURBAŞKANI, LİDERİMİZ SN. RECEP TAYYİP ERDOĞAN'ın hedeflediği YENİ TÜRKİYE YÜZYILI için gece gündüz demeden çalıştık, mücadele ettik. Davamız için yorulmadan usanmadan koştuk, koşturduk.

Farklı yapısıyla ülkemizin en zor illerinin başında gelen ve Cehape anlayışı nedeniyle hiçbir zaman istediği karşılığı ve hizmeti göremeyen İzmir'imizde doğrular üzerine inşaa ettiğimiz AK DAVAMIZI halkımıza anlatmaya çalıştık. Bu süre zarfında istemeden de olsa ihmal ettiğimiz ya da kırdığımız kardeşlerimiz, büyüklerimiz olabilir. Hepsinden hem özür hem de helallik istiyorum. Benden yana da helal olsun.

AK Davamızın Kıymetli Neferleri... Bilinmelidir ki isimler geçici Davalar bakidir. Bu nedenle Mustafa Kandil'ler gelip geçer ancak bu kutlu davanın hizmetkarları bitmez. Aydın Şengül, Kerem Ali Sürekli ve son olarak da Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle İzmir İl Başkanı olarak atanan Değerli Başkanımız Sn. Bilal Saygılı'nın İlimiz için çok büyük bir değer olduğunu unutmadan, bugüne kadar nasıl olduysa bundan sonra da aynı minvalde hareket etmeye devam edecek, bu hisle hareket eden Teşkilatımızın yapılacak yerel seçimlerde gerekeni yapacağından zerre şüphem yoktur. Bu kararı almamdaki en büyük etkenin, Değerli Bilal Saygılı Başkanımızın kendi ekibini rahatlıkla oluşturmasına imkan tanımak, bu konuda elini güçlendirmektir. Bununla birlikte bir ünvan olsun ya da olmasın yine AK DAVAMIZA hizmet etmeye devam edeceğim. Hatta bu adımıma gerçekten de Davasına sadık diğer Yöneticilerimizin de dahil olacağı inancındayım.

AK DAVAMIZA, İÇİMİZDEKİ MİLLİYETÇİ RUHA, CUMHURBAŞKANIMIZ, LİDERİMİZ Sn. RECEP TAYYİP ERDOĞAN'a, İZMİR İL BAŞKANIMIZ Sn. BİLAL SAYGILI'ya sonuna kadar hizmet etmeye, yanında olmaya devam edeceğim.

Bu bağlamda, bugün son kez Ak Parti İzmir İl Yöneticisi olarak sizlere yazıyorum. Ben Mustafa Kandil olarak bu Davanın, bu yıkılmaz kalenin en küçük tuğlası olmaya devam edeceğim. Rabbim ömrümü ne zaman bitirecekse o zamana kadar dilimde, gönlümde Recep Tayyip Erdoğan olacak. Bu duygu ve düşüncelerle herşeyin en hayırlısını diliyor, sizleri Rabbime emanet ediyorum. Kalın sağlıcakla...