Gençlerin sporla bütünleşmesi, sportif faaliyetlere yönlendirilmesi amacıyla Menderes'e kazandırılan 100. Yıl Özdere Gençlik ve Spor Yerleşkesi büyük bir coşkuyla açıldı. Büyük Zafer'in 101. yıldönümü arefesinde Özdere'ye kazandırılan tesisin açılışına İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, Menderes Belediye Başkanı Erkan Özkan, Menderes Belediye Meclis üyeleri, Menderes CHP ilçe başkanı ve yöneticileri, CHP Menderes Gençlik Kolları ve yönetimi ile çok sayıda genç katıldı.

Karşıyaka Başkanı Ergüllü'den stadyum açıklaması Karşıyaka Başkanı Ergüllü'den stadyum açıklaması

Soyer'e teşekkü

Tesisin açılışında konuşan açılışında Menderes Belediye Başkanı Erkan Özkan, “Bilindiği üzere bu tür alanlar spora ve sporcuya sunduğu katkının yanı sıra gençlerin serbest zamanlarını değerlendirmelerine yardımcı olmak, onları sosyal, kültürel, sanatsal, bilimsel ve sportif faaliyetlere yönlendirmek adına önemli merkezlerdir.

Gençlerin kişisel, sosyal ve ruhsal gelişimine katkıda bulunmak,  gençlere rehberlik ve danışmanlık yapmak,  gençleri zararlı alışkanlıklara karşı bilinçlendirmek ve gençlerin çeşitli aktiviteler içinde yer alarak sosyal beceriler kazanabilmesi ve paylaşımlarda bulunabilmeleri amacıyla çeşitli çalışmalar yapan, tarihi ve kültürel geziler, kamplar ve spor faaliyetleri düzenleyen bu tür merkezler bulundukları bölgeye de büyük katkı sağlamaktadır. Yüksek standartlarda hazırlanan bu tesis sadece İzmir ya da Türkiye’nin değil dünyanın dört bir yanından sporcuları ağırlayarak Menderes'imizin tanıtımında önemli rol üstlenecektir. İzmir Büyükşehir Belediyemiz tarafından  böyle bir tesisin ilçemize kazandırılması spora ve gençlere yapmış olduğumuz çalışmalarda önemli bir rol de üstlenecek. Destekleri için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer ve ekibine tüm Menderesli hemşehrilerim adına teşekkür ederim" dedi.

Gençler için çalışmaya devam

100. Yıl Özdere Gençlik ve Spor Yerleşkesi’nin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise,  “ Bu ve bunun gibi tesislere çok önem veriyoruz. Yarınlarımız olan gençlerimize böylesi güzel tesislerde hizmet vermek beni oldukça onurlandırıyor. Bu tesisleri ayrıca önemsiyorum, çünkü maalesef Türkiye’mizde zararlı madde kullanım yaşının 9’a düştüğünü üzülerek öğrendim ve sizlerle paylaşmak istedim. İşte tamda bu tesisler, gençlik merkezlerimiz gençlerimizi bu kötü alışkanlıklarından kurtulmasına ve topluma daha yararlı daha faydalı birer birey olarak yetişmelerine hizmet verecek; bundan daha güzel bir mutluluk olabilir mi? “ dedi.