Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Zabıta Teşkilatı’nın kuruluşunun 197’nci yıldönümünün kutlandığı Zabıta Haftası’nın ilk iş gününde zabıta personeliyle bir araya geldi. Çınartepe Aydın Erten Rekreasyon Alanı’nda düzenlenen etkinliğe Başkan Batur’la birlikte Tüm Yerel-Sen İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Ömer Eşki, Konak Belediyesi Zabıta Müdürü Çiçek Elmaslı, belediye bürokratları, Zabıta Müdürlüğü komiser, amir ve personeli katıldı.

Zabıta Haftası Konak’ta kutlandı (3) copy

TEKNOFEST 2023 İzmir şampiyonu Bergama oldu TEKNOFEST 2023 İzmir şampiyonu Bergama oldu

Batur: Konak Belediyesi sizlerle gurur duyuyor

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, bir konuşma yaparak zabıta teşkilatına özverili çalışmaları nedeniyle teşekkürlerini iletti. Konak Belediyesi Zabıta Müdürlüğünün görevini özveri ve hassasiyetle sürdürdüğünü ve Konak Zabıtasıyla gurur duyduğunu belirten Başkan Batur şöyle konuştu:

“Zabıta Teşkilatı belediyelerin gözbebeği ve görünür yüzüdür. Zabıta kardeşlerimiz her zaman sahadadır, vatandaşın problemi olduğunda yanına en fazla uğradığı birimdir, esnafın her zaman yanında gördüğü birimdir. Konak Belediyesi’nde bugüne kadarki dört buçuk yıllık görev süremizde zabıta arkadaşlarımızın özveri içinde, hassasiyetle çalıştığını biliyoruz. Bugüne kadar olan çalışmalarınız için hepinize teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte de aynı anlayışla, vatandaşa güler yüz göstererek, ‘vatandaş her zaman haklıdır’ ilkesiyle hareket ederek, yönetmelikler, genelgeler ve kanunlar çerçevesinde görevimizi yerine getirmek için çalışmaya devam edeceğiz. Konak Belediyesi sizlerle gurur duyuyor, başkanınız olarak ben de gurur duyuyorum.”

Zabıta Haftası Konak’ta kutlandı (7) copy

Eşki: Bilge bir belediye başkanı

Tüm Yerel-Sen İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Ömer Eşki de Konak Zabıtasının bilge bir belediye başkanıyla çalıştığı için şanslı olduğunu ifade ederek, “İzmir’deki en şanslı zabıta teşkilatı Konak’ta. Her şeyden önce Abdül Batur Başkan’la çalışıyorsunuz. Bilge bir belediye başkanı… Çalışma arkadaşlarına karşı ne kadar iyi niyetli olduğunu biliyoruz. Aynı zamanda İzmir’de benim gördüğüm ilk kez bir kadın zabıta müdürü var. Biz sendikada Konak Zabıtaya, kendi içimizde Nato deriz. Benim şube başkanlığımın en zor sınavı burada oldu. Konak Zabıtası benim için özel bir kurum” diye konuştu.

Zabıta Haftası Konak’ta kutlandı (6) copy

Elmaslı: Öncü bir teşkilatın üyeleriyiz

Konak Belediyesi’nin ilk kadın zabıta müdürü olarak görevini sürdüren Zabıta Müdür Çiçek Elmaslı ise Konak zabıtasının sadece ilçenin değil İzmir’in nabzını tuttuğunu belirttiği konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“Konak Zabıta Teşkilatımız sadece Konak İçin değil, İzmir yaşamı için görev yapan, şehrin nabzını tutan bir teşkilat. Marka bir ilçenin tecrübeli bir belediye başkanıyla çalışan öncü bir teşkilatın üyeleri olduğumuzu biliyoruz. İlklerin öncüsü olan Konak Belediye Başkanımız Abdül Batur’un bana yaşattığı Konak Zabıta Müdürlüğü’nün ilk kadın müdürü oluşumun onurunu ve gururunu yaşıyorum.”

Zabıta Haftası Konak’ta kutlandı (1) copy