TİME35- CHP İzmir’de bir taraftan ilçe kongreleri hız kesmeden devam ederken bir taraftan da örgüt il kongresine hazırlanıyor.Yaklaşan 2024 yerel seçim için CHP Genel Merkezi özellikle 2019 yerel seçimlerinde kazandığı Büyükşehir Belediyelerini kaybetmek istemiyor. Kazanılan Büyükşehirler için CHP tarafından özel çalışma grupları oluşturulduğu gelen kulis bilgileri arasında.

İzmir için ise yoğun görüşme trafiği de başladığı haber kaynakları tarafından doğrulanıyor. Bir dönem daha İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığını devam ettirmek isteyen Başkan Tunç Soyer 2019 yılındaki yerel seçimlerde CHP’den seçilen ilçe belediye başkanlarının birçoğunu kendi belirlememişti. Bu dönem ise kendi yakın ekibi ile çalışmak istediğini bu ekibinden birçoğunu da ilçe belediye başkanı olarak görmek istediğini CHP Genel Merkezine bildirmiş.

Başkan Mustafa Turan’dan ilk ziyaret Kaymakam Fatih Aksoy’a oldu Başkan Mustafa Turan’dan ilk ziyaret Kaymakam Fatih Aksoy’a oldu

Bu sebeple genel merkez nezdinde yoğun kulis faaliyetlerine şimdiden başlayan Başkan Soyer’in aklındaki isimler ise yavaş yavaş netleşmeye başladığı yakın çalışma ekibi tarafından doğrulanıyor.

Bu isimler arasında 2024 yerel seçimlerinde Başkan Soyer’in;

Karabağlarda İZBETON Genel müdürü Heval Savaş Kaya’yı

Balçova’da CHP İl Başkanı Şenol Aslanoğlu’nu

Güzelbahçe’de Kent Konseyi Başkanı Nilay Kökkılınç’ı

Bergama’da Büyükşehir Başkan Vekili Mustafa Özuslu’yu Belediye Başkanı olarak görmek istediğini Genel Merkeze ilettiği ve bu isimler üzerinde uzlaşı aradığı gelen bilgiler arasında.