AK Parti İzmir milletvekili Yaşar Kırkpınar, Çiğli’de düzenlenen iftar programında vatandaşlarla bir araya geldi. Kırkpınar, burada yaptığı konuşmada Başkan adayı Murat Gökçekaya’ya destek isteyerek, Çiğli’nin hak ettiği hizmetlere kavuşması için Gerçek Belediyecilik anlayışı ile yönetilmesi gerektiğini ifade etti. 

Kırkpınar, CHP Genel Başkanı Özel’in Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ ile ilgili sözlerini de eleştirerek, “Anlatacak hiçbir şeyleri olmadığı için, saçtan, sakaldan, bıyıktan medet ummaya başladılar. Bizim Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Sn. Hamza Dağ’ın İzmir için çok hayati projeleri var. Genel Başkan Yardımcılığı ve İzmir Milletvekili olduğu dönemlerde İzmir için çalışmış, gayret sarf etmiştir. Sn. Dağ’ın yaptıklarına ve yapacaklarına söyleyecek söz bulamadığınız için böyle basit bir dil kullanıyorsunuz. Bunu milletimiz görüyor. Çıkın yaptıklarınızla bizi eleştirin. Ama yaptığınız bir şey olmadığı için ancak böyle ucuz siyaset yapmaktan öteye gidemiyorsunuz” diye konuştu.

ESER VE HİZMET SİYASETİ

AK Parti’nin özgürlükler partisi olduğunu vurgulayan Milletvekili Kırkpınar, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; 

“Bizim siyasetimiz eser ve hizmet siyasetidir. Bizim ne köken istismarıyla ne mezhep-meşrep istismarıyla ne insanların hak ve özgürlükleri ile ne insanların saçı-sakalıyla ne de ideolojik saplantılarla işimiz olmaz. Bizim davamız, medeniyetimizden ve tarihimizden aldığımız ilhamla, Türkiye Yüzyılı’nı inşa etme davasıdır. Biz şehirlerimizi büyütmenin, kalkındırmanın, insanımıza aşkla hizmet etmenin derdindeyiz. Onlar ise koltuklarını sağlama almanın peşindeler. Mevcut CHP yönetiminden ülkemize ve milletimize fayda gelmeyeceğini hep beraber gördük, görüyoruz. Bunun için biz sadece işimize bakıyoruz, işimize odaklanıyoruz. Hizmet ve eser siyasetimizi devam ettirmenin yollarını arıyoruz.”

“DAHA ÇOK ÇALIŞAÇAĞIZ”

Türk Mutfağı’nın incelikleri Mutfak Atölyesi’nde Türk Mutfağı’nın incelikleri Mutfak Atölyesi’nde

İzmir’e hak ettiği hizmetleri yapmanın gayretinde olduklarını kaydeden Kırkpınar, “Onlar gibi seçimden seçime değil her zaman sizlerleyiz. Biz siyaseti millete hizmet için yapıyoruz. Merkezi hükümet yatırımları gibi yerel hizmetleri de eksiksiz alabilmek için gerek İzmir’de gerekse Çiğli’de belediye başkan adaylarımızı desteklememiz gerekiyor. Sizlerin sevgisine, vefasına, kardeşliğine layık olabilmek için bizler milletvekilleri olarak daha çok çalışacağız ve yerel yönetimlerle el ele vereceğiz. Allah’ın izniyle İzmir’i ve Çiğli’mizi çok daha farklı bir yere taşıyacağız. İşçisiyle, esnafıyla, üreticisiyle, emeklisiyle, öğrencisiyle bu şehirde yaşayan her bir kardeşimizin üzerimizde hakkı var. İşte bunun için sizlere hizmet etmemiz, sizleri hak ettiğiniz hizmetlere kavuşturmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.