Urla Belediye Başkanı Yüksek Mimar Selçuk Balkan, Urla’da 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla düzenlenen programa katıldı. Balkan, Urla Jandarma Kavşağı'ndan Urla Cumhuriyet Meydanı'na düzenlenen kortejde işçilerle birlikte yürüdü. Urla Cumhuriyet Meydanındaki törene Başkan Selçuk Balkan’ın yanı sıra DİSK 4 No’lu Şube Başkanı Aydın Tekin, sendika temsilcileri, siyasi partilerin temsilcileri, oda başkanları, STK’lar ve emekçiler katıldı.

Konaklılar güne açık havada sporla başladı Konaklılar güne açık havada sporla başladı

MUTLU İŞÇİ, MUTLU ÇALIŞAN, MUTLU URLA

Urla Cumhuriyeti Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte konuşan Urla Belediye Başkanı Selçuk Balkan 2019’dan bu yana ilk defa Cumhuriyet Meydanı'nda 1 Mayıs İşçi Bayramımızı kutluyoruz ve bundan sonra da kutlamaya devam edeceğiz diyerek “Görev yaptığım sürece şunu bilmelisiniz ki her zaman işçiden ve emekçiden yana olacağız. Bu yüzden bizim kamu malını emanet ettiğimiz mesai arkadaşlarımız, iş arkadaşlarımız olarak Urlamız için hep birlikte çalışacağız. Mutlu işçi, mutlu çalışan, mutlu Urla demektir. Bizim sloganımız da ‘Mutlu insanların yaşadığı mutlu kent Urla’ olduğu için önce çalışanlarımızdan başlayacağız. Bunu hep birlikte önümüzdeki günlerde göreceksiniz. Sağolun var olun iyi bayramlar diliyorum” dedi.

MEYDANDA OLMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ

DİSK 4 No'lu Şube Başkanı Aydın Tekin, 2019 yılından sonra Urla Meydanında tekrardan 1 Mayıs kutlaması yapmanın onurunu ve gururunu yaşadıklarını belirterek, “Bizlere bu gururu yaşatan Urla halkına ve Belediye Başkanıma Selçuk Balkan’a teşekkür ederim. 1880’li yılların başlarından bugüne 16 saatlik çalışma saatlerinin 8 saat olması için hafta tatili olması için, sağlık güvencesi hakkı için, emeklilik hakkı için, sendikalaşmak için, güvenceli çalışma hakkı için bu uğurda ikballerini ve hayatlarını kaybeden sınıf yoldaşları saygıyla anıyorum” dedi.